Wpis z mikrobloga

@MiastowKoronie: @niemaszkonta: @dlugi_: @BajerOp: @ZKPP: @graf_zero: @adhonores: @Lord_Hunter: @PanKracy582: dzięki :D udało się po kilku próbach, bo cięzko było sięgnąć :D

Przy okazji, wiecie jaka jest jest żywotność takiej zwykłej żarówki (jak na dole)? Ta na górze to Philips Hue (inteligentny dom), która żywotność ma 15000 godzin, ale koszt jednej to ok. 200 zł. Nie wiem czy jest sens wymieniać w całym mieszkaniu
@DanieI:
Te halogeny krótko żyją. Za to dają bardzo przyjemne światło (nie męczą wzroku i mają bardzo dobry współczynnik oddawania barw).
Możesz zmienić na ledy tylko pamiętaj że i halogeny i ledy występują na 230V oraz 12V.

@BajerOp:
Wątpię żeby LED 5w świecił lepiej niż 35w halogen ;) i widocznie mało widziałeś bo tanie ledy zdychają nałogowo
@PanKracy582: akurat świeci lepiej bo mam na chacie właśnie pół na pół xD a mam 20 takich punktów świetlnych.

Do tego rok już są ledy i nic im nie jest, 200 PLN za żarówkę to akurat kpina.
@PanKracy582: świeciły więcej, bo mieszkam na parterze w okolicy gdzie jest gęsto od drzew więc świecą się w zasadzie cały czas, dlatego też ledy ze względu na oszczędność energii, także 200h to one świecą w niecały miesiąc.
@PanKracy582: dokładnie, bardzo podoba mi się to, że już nie musze pamiętać o tym, że nie zgasiłem światła. W łazience i na korytarzach mam czujniki - w ogóle nie musze już się martwić oprócz tej drugiej połowy. Dodatkowo działa to z Siri, jednym zdaniem moge zgasic wszystkie, jak wracam do domu to automatycznie się zapalają bazując na geolokalizacji. Myślisz, że warto zaopatrzyć całe mieszkanie w żarówki tego typu? Trochę to kosztuje