Wpis z mikrobloga

Czasami popuszczam wodze fantazji i oczami wyobraźni widzę w Polsce normalność jak w UK:

LINK

Z Chrisem pracowałem w sumie 20 miesięcy - bardzo spoko i bardzo wesoły koleś i dobry elektryk. Dwa razy był w Afganistanie kiedy mieliśmy akcję serwisową baterii, sam go szkoliłem (jako nie-GB nie miałem prawa lecieć i stacjonować w bazie).

Brał czynny udział w zadymie, nagrało go CCTV, poszedł do pierdla na rok.

Twarz, imię, nazwisko i miejscowość zamieszkania publicznie znane, każdy znajomy wie co przeskrobał.

Marzy mi się, aby coś takiego działało w Polsce - począwszy od złodziei sklepowych aż do przestępców seksualnych.

Niestety, pańszczyźniana mentalność na to nie powoli jeszcze przez długie lata.

#uk #emigracja #normalnosc #polska #gorzkiezale #anglia #essex
  • 8
@Wujek_Fester: rzuciłem okiem na artykuł tylko ale nie widzę żeby komuś krzywdę zrobili tylko 'poważne zakłocenie porządku'. Czy to nie trochę #!$%@?, że goście za coś takiego idą do pierdla?
@trustME: Wiem, że 'morda nie szklanka i się nie stłucze', co najwyżej poobijali sobie gęby, ktoś tam może krzesłem zarobił albo właściciel knajpy musiał nową szybę wstawiać.

Jak chcesz się lać to jedź za miasto, jak jesteś otoczony cywilizacją to zachowuj się jak istota cywilizowana.

Z drugiej strony kierowcy w Polsce są jednymi z najtrzeźwiejszych na świecie bo mocno przykręcono śrubę na jazdę po pijaku i gorsze od konsekwencji (bo za
@Wujek_Fester: znajomy mowil mi ze mial paru kolegow co z pracy wyszli wczesniej bo mieli sprawe w sadzie za jakies pobicie. Wrocili po narzedzia pol roku pozniej ;)

To mnie tez sie podoba, na rozprawie jestes skazany, idziesz od razu. Nie ma ze odsiadka za dwa lata.
Idź chłopcze swoją drogą, ja pójdę swoją i nie będziemy sobie wchodzić w paradę.


@Wujek_Fester: po pierwsze nie pisałem do ciebie tylko do trustME, po drugie głupoty to piertolisz ty. Przypomnieć ci to zdjęcie, z którego powodu masz mnie na czarnej? Gdzieś je jeszcze mam, zdjęcie przedstawiające baterie wysokiego napięcia, które niby testujesz dla mega poważnej firmy, wszystko na podłodze, niezabezpieczone itd. Zwróciłem ci uwagę z tego powodu, no i że