Wpis z mikrobloga

Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się forsa?
Jak nie to obejrzyjcie, zobaczycie jak łatwo można roztrwonić 80 tysięcy.
Jest sobie młoda para z 2 dzieci, żyją tylko z 500+ (łącznie mają 1000 zł na 4 osoby na miesiąc!), nie mają ciepłej wody, ze ścian odpada tynk, dieta to się opiera chyba na czokoszokach, ale nagle bum! dostają 80 tysięcy, mogą z nimi zrobić co tylko chcą, wydać na co tylko chcą - robią zakupy za kilka tysięcy w markecie (jedzenie, zabawki, ciuchy itd.), kupują telewizor i xboxa za ~7 tysięcy, powroty z zakupów taksówką, ona codziennie chodzi a to do kosmetyczki, do fryzjera i lekką ręką wydają 20 tysięcy w 10 dni nie robiąc tak naprawdę nic pożytecznego dla domu ani tych dzieci.
On jednak trochę rozsądku, zaplanował remont i zaczął go robić, ale ona woli jednak stawiać koleżance sesje u kosmetyczki xD

Oglądałem to wczoraj z różową, to aż mnie trzęsło z głupoty innych. Takim ludziom według mnie nawet to 500+ się nie należy bo i tak tego dobrze nie spożytkują, tylko roztrwonią na głupoty i żadnego pożytku z tych ludzi nie będzie.
Ani ona ani on nie pracowali, ale jak dostali te pieniądze, to on powiedział, że to dla niego szansa i może pójdzie do pracy bo zrobi kursy (kupił sobie nawet smartwatcha żeby mógł na tych kursach ściągać).

Serial idealnie pokazuje, dlaczego takim ludziom nie należy się żadna pomoc od nas podatników - nie potrafią sobie poradzić, to nawet jak dostaną pieniądze nic się nie zmieni, bo nadal to są te same osoby, co dostają pieniądze "ZA DAAAARMO" i jak do pracy nie są chętni to i tak pracować nie będą.

A najlepsza scena była, gdy on do niej mówił że do końca miesiąca chyba 7 złotych im zostało, a kolejna scena jak rozmawiają w łazience, a ona pali fajkę... Kasy nie ma na jedzenie, ale na fajki jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymajcie linka:
http://player.pl/programy-online/dzien-w-ktorym-pojawila-sie-forsa-odcinki,5055/

B.....l - Mirki, oglądaliście ten nowy polski "serial" - Dzień w którym pojawiła się ...

źródło: comment_eTQ556dOqc4XpkUFea06cxME7RR2bkW8.jpg

Pobierz
  • 172
@staryhaliny: znam dużo młodych osób co dzięki tej kasie otwarło firmę i działają, nie wiem po co państwo ciśnie z tą kasą na trwale bezrobotnych. Młodzi dużo lepiej potrafią ją spożytkować.
W Bielsku-Białej jak dali wymóg, że ta kasa będzie tylko dla długotrwale bezrobotnych, niewykwalifikowanych lub niepełnosprawnych to nie znaleźli wielu chętnych. Musieli poszerzać kryteria po pół roku, bo by kasa przepadła.
@BoaKusiciel: to program w tv - ma być show i dramatyzm. Jednak w prawdziwym życiu zaobserwowalem podobne rozumowanie wśród ludzi, którzy żyją za pieniądze innych. Wydaje mi się, ze bieda to stan umysłu. Każdy kto pracuje na swój obiad zrobiłby przynajmniej z częścią kasy coś rozsądnego, a patusy #!$%@? to na alko. Nie wiem czy istnieje jakiś sposób dla takich ludzi by zmienili swoj tok myślenia