Wpis z mikrobloga

Heja Mirki i Mireczki. Szukam pomocy w skomponowaniu delikutaśnego zestawu komputerowego za ok 16 k (w cenie monitory). Doceniam każdą sugestię. Podaje swoją "wstępną" konfigurację na podstawie dostępnych produktów w sklepie x-kom. Ważna sprawa - wszystkie części / podzespoły muszą pochodzić z jednego sklepu - jedna faktura : komputer{lista elementów}. Z góry dzięki za pomoc :)

1 ASUS ROG PG348Q Curved czarny 5 149,00 zł
2 Dell P2417H 879,00 zł
3 be quiet! Silent Loop 280 619,00 zł
4 be quiet! Thermal Grease DC1 3g 29,00 zł
5 be quiet! 700W Straight Power 10 CM BOX 581,00 zł
6 Corsair CARBIDE 88R GAMING CASE 229,00 zł
7 HyperX 16GB 3000MHz Predator CL15 Black (2x8192) 719,00 zł
8 MSI Z170A GAMING M9 ACK (Z170 3xPCI-E DDR4) 1 707,00 zł
9 Intel i7-7700K 4.20GHz 8MB BOX 1 699,00 zł
10 WD 1TB WD Blue SSD 1 239,00 zł
11 EVGA GeForce GTX 1080 FTW Hybrid Gaming 8GB 3 889,00 zł

#komputery #it #pcmasterrace #skladamkomputer
  • 24
@cokroktosmok: czyli rozwiązania "serwerowe" Cię nie interesują oraz nie ma co radzić
wydaj 300zł na lapka do wykopu a resztę przewal na dziwki i wódę.
Jak dla mnie 4k na komputer co nie będzie na siebie zarabiać to trochę dużo, ale kto bogatemu zabroni
(tu mam na myśli że produkty z najwyższej półki są mocno zawyżonej ceny)
A i poczekaj co tam AMD pokaże może na CPU przycebulisz, a powiedz jak
@cokroktosmok: Kupowanie średniej jakości SSD za taką kasę byle miało 1TB to trochę strzał w stopę. Już lepiej kupić 2x 500GB i coś lepszego. Albo jeśli nie potrzebujesz 1TB to może coś takiego? https://www.x-kom.pl/p/237895-dysk-ssd-hyperx-480gb-25-sata-ssd-savage-7mm.html

Widzę zarówno płyta, obudowa jak i GPU są pełne gejmingowych "gimmicków", które oprócz wyglądu i paru niepotrzebnych funkcji nic ciekawego nie proponują, a cena idzie w górę.

Taka płyta w zupełności wystarczy, a nawet będzie nieco bardziej
@cokroktosmok:
Kumplu, megaherce to nie wszystko. Jeszcze chodzi o wydajność single/multicore, a ryzen bije na łeb multi, single mocno nie odstaje od 7700k.
Poczekaj na testy ryzenów i potem kup, bo ceny spadną. Myślę, że do 5 marca będzie wszystko wiadomo.
@Amasugiru:
Konfiguracja zrobiona tak na szybko.

Co do płyty głównej bardziej kierowałem się ceną i marką niż duperelami gejmingowymi ale dzięki za alternatywę. Jeśli faktycznie nie ma różnicy w wydajności, a jedynie w cenie, skorzystam z tańszej wersji - 300 zł na inny podzespół.

Co do GPU - EVGA to tak słyszałem tu tam, że dobra jakość więc czemu nie ? W sumie GPU kupiłbym takie fest - a hybrydowe chłodzenie
@cokroktosmok: Od niedawna bawię się w składanie zestawów i muszę z bólem przyznać, że z top-endem mam najmniej do czynienia. Więc z odrobiną dystansu wyrażam swoje opinie xd

Co do EVGA to oczywiście jakość jest bardzo dobra. Różnica cenowa dosyć wyraźna, ale na pewno nie powinna zawieść. Po prostu jak to Polak, lubię unikać przepłacania.

Skrzynka jest dość praktyczna i dobry system odprowadzania ciepłego powietrza. Na pewno istnieje coś "lepszego", ale
@cokroktosmok: Porozglądałem się za obudowami trochę. Ten Corsair jest middle tower, więc może być nieco ciasno, jeśli chcesz wparować dodatkowe GPU i chłodzenie wodne. Powinno się zmieścić i tak, ale jeśli szukasz alternatywy to w x-komie mają całkiem fajnego Phanteksa https://www.x-kom.pl/p/247163-obudowa-do-komputera-phanteks-enthoo-pro-czarna.html

Minusem jest mniej drapieżny, "normikowy" wygląd i waga (ok. 2x cięższy, ale czy to wada? Solidniejsza jest). Na plus jest więcej miejsca, większe możliwości dla zestawów wodnych i nie tylko
@Amasugiru

Pomieszalem, policzyłem niestety drugi 1080 nie zmiesci sie w budżecie.

co do full tower to co powiesz na korsarza ? Corsair Obsidian Series 750D Full Tower

a jesli chodzi o chlodzenie wodne to przyda sie na oc i7 lub tym bardziej do amd. Mysle ze ryzen nie bedzie mniej cieplolubny od swoich poprzedników xd

poza tym zastanawiam sie czy zamiast drugiego hyperx nie wziąć cos na mSata za okolo 1k ale
@cokroktosmok: o Ryzena jednak bym się nie martwił :) Zwłaszcza, że mają 65 TDP (i7 6950X ma 140 dla porównania)

Co do skrzynki to to już jest dość wysoka półka, nada się bez problemu.

Co do dysku to jeśli celujesz w okolice 1k i m.2 to może coś takiego? https://www.x-kom.pl/p/335167-dysk-ssd-plextor-512gb-m2-pcie-m8pe.html

Ewentualnie nieco szybsze

https://www.x-kom.pl/p/339262-dysk-ssd-samsung-500gb-18-seria-960-evo-m2-2280-nvme.html

Oba powinny pasować do płyty, którą wcześniej dawałem.
@cokroktosmok:
Wydaje mi się że te wentylatory górne mógłbyś trochę lepsze sobie wziąć :D
SSD pod system raczej weź Goodram Iridium Pro.
Płyta jest pod 7700k więc jeszcze płytę pod Ryzena trzeba policzyć ;)
Ogólnie zestaw #!$%@? w kosmos, więc chyba do zmiany nic bym nie zmieniał :D