Wpis z mikrobloga

@LowcaAndroidow:
Bałem się o tyle, że nie byłem pewny czy kłopotem nie będzie to, że on nie jest (oficjalnie) aktywny w internetach. A Wjatorwycz czesto wrzuca jakieś nowe materiały z archiwów i gdyby coś takiego używał to zyskałby przewage, bo nie wszystkie argumenty sa już w jego książkach (co Motyka ma obcykane).
Motyka nie ma tez rozbuchanego nawyku dobierania najbardziej korzystnych dla swojej strony faktów i uznawania ich za najbardziej wiarygodną
@LowcaAndroidow: Zabieram się za odsłuchiwanie całej dyskusji, ale już teraz muszę zwrócić uwagę, że postrzegam Motykę od dawna (ponad 15 lat, gdy przeczytałem jego książkę) za historyka z odchyleniem proukraińskim. Odniosłem wrażenia, że zajął się szukaniem za wszelką cenę porozumień pomiędzy Polską a Ukrainą. Nie jest to nic złego, ale jako obiektywnego historyka na pewno go nie postrzegam.
Zabieram się za materiał. Szkoda, ze po ukraińsku.
@CapitalismConvict: Z polskich historyków Motyka jest krytykowany na Ukrainie zaraz po Siemaszko.
Tez dawno myslałem, że jest proukrainski gdy tak ludzie pisali. Ale potem gdy obejrzałem kilka jego wykładów to uznałem, że to bardziej jest obiektywizm.
@szurszur: Nie jestem bardzo biegły w temacie i wyrażę teraz moje osobiste odczucie, albo raczej hipotezę - temat wydarzeń na Wolyniu nie jest tzw. 'konikiem" Motyki. Gdy zabierał się za relacje polsko - ukraińskie wychodził raczej z założeń "antykomunistycznych" i wyczuwałem w nim sporą dozę sympatii do antysowieckiej walki Ukraińców. Konfliktem, którego kulminacją był Wołyń zaczął zajmować się, bo chciał ułagodzić relacje z konfliktu wychodzące ze środowisk kresowych. Chcąc nie chcąc
@LowcaAndroidow:

Wiatrowicz gada tak szybko, że ciężko go zrozumieć.

Negacjonizm, rewizjonizm Holocaustu tzw. kłamstwo oświęcimskie jest powszechnie potępione, jako niezgodne z prawdą historyczną oraz niezgodne z pamięcią i czcią dla ofiar Holocaustu. Trzeba zrobić podobnie z kwestionowaniem Rzezi Wołyńskiej. Wtedy taki Wiatrowicz siedziałby tylko na Ukrainie, bo wizyta w każdym cywilizowanym kraju groziłoby mu z automatu deportacją do polskiego więzienia.
Negacjonizm, rewizjonizm Holocaustu tzw. kłamstwo oświęcimskie jest powszechnie potępione, jako niezgodne z prawdą historyczną oraz niezgodne z pamięcią i czcią dla ofiar Holocaustu. Trzeba zrobić podobnie z kwestionowaniem Rzezi Wołyńskiej. Wtedy taki Wiatrowicz siedziałby tylko na Ukrainie, bo wizyta w każdym cywilizowanym kraju groziłoby mu z automatu deportacją do polskiego więzienia.


@oydamoydam: Naprawde wierzysz, że jakiś kraj wydałby Polsce Wjatrowycza, bo u nas uchwalono, żeby karać za to co on mówi?
@szurszur: cholera coś wykop psuje bo ustawiłem na 1h38m30s. Sama końcówka jak opowiada o Ukraińcu który zagadał do niego w związku z wcześniejszą wypowiedzią, że jest taki mocno narodowo prawicowy a Motyka na to że nigdy tego nie ukrywał. Potem Ukrainiec pytał gdzie czy może zna Ukraińca Motykę....
@vismaiorr czyli miałem rację, sprany mózg internetowego trolla
Ale jak zamiast z prac naukowych wiedzę czerpie się z komentarzy na youtubie to cóż

Edit założę się że na film Smarzowskiego wpłacilem więcej kasy niż ty, ale śmiało nazywaj mnie banderowcem, ja się co najwyżej usmiechne i pójdę dalej