Wpis z mikrobloga

@Aryo:
Na mincie z KDE obecnie jest to bajecznie proste. Instalujesz Wine z repozytorium minta, potem odpalasz instalator IrfanView, na wszelki wypadek zaznaczasz skojarzenia plików (choć to i tak nie zadziała na system, ale może potem dzięki temu system rozpoznaje irfana jako program związany z grafiką). Potem piszesz w menu kde "skojarzenia plików", włączasz, rozwijasz Image i wybierasz irfana jako domyślnego. Na mincie z MATE trochę się męczyłem, żeby to działało,
@yoloBaklawa:
Wszystko. Naprodukowałem się na ten temat parę komentarzy wyżej. XnViev wzorującego się na Iview próbowałem używać, ale to nie było to. Większość programów linuksowych wymaga do przewijania klawiszy pg up, pg down. W tym programie robisz to strzałkami, twórcom GwenView dojście do tego rozwiązania zajęło całe lata. W GwenView aby włączyć pełny ekran trzeba kombinacji trzech klawiszy a w irfanie naciskasz enter. Praktycznie wszystkie małe operacje jakich potrzebujesz przy surfowaniu
@blogger:

w tle komputer Bonza - AKAT-1 xD

Bonzo musiałby być bardzo mądrym człowiekiem aby umiał się nim posługiwać bo to nie było takie banalne zadanie. Trzeba było być matematykiem albo fizykiem aby umieć to zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013:
Pewnie można. Próbowałem używać ale coś mi nie pasowało. To już tak dawno było, że nawet nie pamiętam o co chodziło. Może domyślny widok z drzewkiem folderów przy otwieraniu zdjęć? Już nie pamiętam. To było jeszcze za czasów windows xp (i dla mnie niesamowitej polskiej dystrybucji linuksa - kateOS) ( ͡° ͜ʖ ͡°)