Wpis z mikrobloga

@Magnolia-Fan: G... prawda, socjaliści i sanacja były dalekie od ideału, ale nie mordowali i nie więzili milionów ludzi, a na pewno nie byli "równi" przypadkowi listonosze, kolejarze i prawie dwa miliony Polaków całymi rodzinami wywiezionych do łagrów.
@Magnolia-Fan: Często na ich własne życzenie bo godzili się na ciężką pracę, ale nie za darmo. Mimo wszystko to kraje uprzemysłowione miały najwyższe standardy życia, medycyny, kultury i rozrywki. To jak ustrój robotniczy wykorzystywał ludzi nie śniło się najtłustszym kapitalistom z lewych plakatów propagandowych, a zarażały się jego bakcylem kraje... rolnicze, biedne i zacofane.
@O5KAR: tylko że również faktem jest, że rządy zależały od tych zwierząt, które zasuwały w fabrykach i poprzez coraz powszechniejszą (z konieczności) edukację uzyskiwały świadomość, że dystyngowani panowie żyją sobie dobrze, bo oni gniją w norach. I stąd zrodziła się myśl socjalna Bismarcka, która do tej pory powoduje niepokój rządowych księgowych
@Magnolia-Fan: Nie jestem ekonomem, nie będę się wymądrzał o systemie Bismarcka, ale system równości i redystrybucji jest nieuczciwy, nieracjonalny i najgorzej służy właśnie najsłabszym kiedy silniejsi potrafią przeżyć z większym podatkiem i mniejszą fabryką. Dziś mogą sobie wyjechać, jak ktoś wspomniał, do Bangladeszu. Szczerze też wątpię czy chłopi i robotnicy potrzebowali szkoły żeby dostrzec swoją biedę.
@Magnolia-Fan: Przed, po i teraz dlatego, że mogli, a ludzie nie mieli wyboru kiedy mieli ośmioro dzieci i żonę do wykarmienia kiedy uciekali z przeludnionych wsi do kamienic czynszowych. Zważ, że rewolucja przemysłowa była możliwa dzięki rolniczej, to nadprodukcja żywności spowodowała gwałtowny przyrost populacji.
@Magnolia-Fan: Bzdura. To nie była żadna lewa inżynieria społeczna, ale naturalna konsekwencja procesów o jakich wspomniałem, nikt z założenia ideologicznego nie kazał ludziom się rozmnażać, ani pracować.
@Magnolia-Fan: Pragmatyczny, naturalny i nie zrozum mnie źle, pewne przywileje należało nadać robotnikom ale komuna tego nie zrobiła i to prawdziwy postęp, technologiczny zapewnił większy komfort życia i bezpieczeństwo pracy.