Wpis z mikrobloga

Epizod 3
[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]

Góra Księżycowa i Azuria


tl;dr


Skierowałem się do Góry Księżycowej. Tam musiałem pomóc naukowcowi, którego zaatakował wściekły Zubat. Mężczyzna wyjaśnił mi, że ktoś rozświetlił jaskinie w Górze, przez co wszelkie żyjące tam pokemony stały się niespokojne i agresywne. Uniemożliwia to naukowcowi badanie Clefairów - pokemonów, które przybyły z kosmosu. Poprosił mnie o pomoc w znalezieniu głównej sali, gdzie te stworki się gromadzą.

Dzięki Arceusowi, że te jaskinie były tak dobrze oświetlone. Nie raz byłbym sobie upadł i rozwalił mój głupi ryj o jakiś wystający głaz. Szukając głównej groty, złapałem do drużyny Sandshrew i właśnie Clefairy. Bądź co bądź mam uzupełnić Pokedexa, prawda?

Udało się! Dotarłem do tej głównej groty! Wokół wielkiego jak Snorlax głazu, tańczyły te różowe ptysie. Gdy przypatrywałem się temu wraz z naukowcem, nagle ni stąd ni zowąd pojawiła się nasze ukochane trio, w celu uzupełnienia swojej kolekcji i zaimponowania swojemu szefowi.

Znowu błysnęli.

Naukowiec postanowił zostać w tej grocie by badać dokładnie zachowania Clefairów, a mi podarował na pamiątkę Kamień Księżycowy.

Dotarłem do Azurii. Pierwsze co zobaczyłem to dziwne zgrupowanie pod jednym ze sklepów. Działająca tam Oficer Jenny (która okazała się szwagierką tej z Wertanii) wyjaśniła mi, że ze sklepu ukradli kompresor i dużego węża. O tempora, o mores.

Czas zdobyć moją drugą odznakę. W Sali urzędowały Sensacyjne Siostry. O dziwo nie chciały ze mną zawalczyć, gdyż ich pokemony zostały już odesłane do Centrum Pokemon po wielu walkach z trenerami. Z trenerami z Alabastii o dziwo.

Wtem naszą rozmowę przerwała Misty! Ona też była z Liderką z Azurii. Wyjechała jednak z miasta by stać się lepszym Trenerem Pokemon. No nic. Walka to walka. Pikacz niestety nie chciał walczyć z przyjaciółką. Pikakumpel od siedmiu boleści.

Ta walka była trudna, ale Butterfree poradził sobie z przeciwnikami oprószając Staryu i Starmie Trującym Proszkiem.

Przed ostatecznym uderzeniem, Zespół R bezczelnie nam przerwał. Chcieli odessać całą wodę ze stadionu a wraz z nią wszelkie obecne w Sali pokemony. Nie przewidzieli, że woda i prąd bardzo się lubią. Zespół R znowu błysnął.

Co dalej przydarzy się naszym bohaterom. Czy Ash złapie kolejne pokemony? Czy Ash zdobędzie kolejną Odznakę? Tego wszystkiego dowiecie się w kolejnym odcinku. A przygoda trwa.
Pobierz mfek00 - Epizod 3
[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]...
źródło: comment_cC0WPLEHW6mLlqK1DbiEgc7WfrbklbMf.jpg
  • 21