Wpis z mikrobloga

Epizod 4
[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]

Technikum trzech starterów


tl;dr


Za Azurią mieściła się szanowane Technikum Pokemon, które szkoliło niezwyciężonych trenerów. Nieopodal placówki, trzech łobuzów dręczyło chłopca, każąc mu biec na bieżni i szybko odpowiadać na zadawane pytania. Pogoniłem tych ścierwojadów z powrotem do mamusi i rozegrałem też sparing z najlepszą uczennicą w Technikum.

Wracając natknąłem się na dziwny stadion w środku lasu. Sam stadion nie był certyfikowany przez Ligę Pokemon, a prowadził go AJ - niezwyciężony trener z 98 zwycięstwami na koncie. Jego Sandshrew nie był dla mnie problemem. AJ postanowił zamknąć stadion i samemu wyruszyć w podróż, by później spotkać się ze mną na finałach Ligii.

Moim kolejnym przystankiem była Ukryta Wioska - ostoi dla dzikich pokemonów. Gdy spacerowałem pośród tych ostępów przyrody, natknąłem się na Oddisha. Postanowiłem go schwytać, lecz w jego obronie stanął Bulbazaur. Razem uciekli w zarośla. W końcu trafiłem na kobietę, która opiekowała się tym ośrodkiem. Postanowiła podarować mi tego Bulbę. Chciała by Bulba się dalej rozwijał i ewoluował, gdyż w tej ostoi spokoju, nie ma żadnych potyczek i strażnik nie jest jej już potrzebny.

Podczas dalszej podróży, napotkałem na smutnego Charmandera, który siedział samotnie na skale przy drodze. Może czekał na swojego trenera? W pobliskim Centrum Pokemon podsłuchałem rozmowę pomiędzy dwoma trenerami, właśnie o tym pokemonie. Jego pierwotny właściciel zostawił Charmandera, bo był za słaby. Krew się we mnie zagotowała i natychmiast wybiegłem z Centrum. Słabego i wycieńczonego pokemona oddałem w ręce Siostry Joy.
Zdrowy i w pełni sił Charmander dołączył do mojej drużyny.
Po odpoczynku w Pokecentrum, podbił do mnie ten gówniarz. Grzecznie mnie poprosił o zwrot ognistego pokemona. PO MOIM TRUPIE!

Pokonany w walce trener odszedł w swoją stronę.
Kiedy to zmierzałem do kolejnego miasta, ziemia wstała i uderzyła mnie w twarz. "Cholerny Zespół R" pomyślałem. Znalazłem się w głębokim dole. Gdy spojrzałem w górę, chcąc wołać pomocy zauważyłem grupę Squirtlów w okularach przeciwsłonecznych. Już miałem prosić ich o ratunek, lecz one tylko zachichrali i uciekli. Z dołu wyciągnęła mnie Oficer Jenny, która to ścigała tą bandę.
Wyjaśniła mi, że ta Brygada Squrtili szerzyła chaos w pobliskich miastach. Były to pokemony, które zostały opuszczone przez trenerów, więc same postanowiły dać sobie radę ze światem. Przewodził nimi Squirtle w trójkątnych okularach. Policjantka poprosiła mnie o uporanie się z problemem.

Czy Ash pokona Brygadę Squrtili? Czy Zespołowi R uda się złapać Pikachu? Czy Misty odzyska swój rower? Tego wszystkiego dowiecie się w kolejnym odcinku. A przygoda trwa.


Pobierz mfek00 - Epizod 4
[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]...
źródło: comment_NfQqL9mjlixcpOcR8iicjYtcmHBbnfAb.jpg
  • 15