Wpis z mikrobloga

Nie bądźcie mną, Robaczki, dostosowujcie prędkość pojazdu do warunków na drodze. Jeśli dopadnie was aquaplaning przy prędkości 160km/h na autostradzie i koła stracą przyczepność, nic nie poradzicie. Trochę gówniane uczucie patrzeć jak twój samochód którego nie kontrolujesz, zbyt szybko zbliża się do ciężarówki jadącej prosto na ciebie. Nawet gdy cudem cię wyminie, jak mnie, to nadal są barierki. Nie każdy będzie miał tyle szczęścia co ja i nie zatrzyma się tuż przed nimi, lekko całując tylny zderzak. Kierowca ciężarówki się zatrzymał, wpierw sprawdził czy ze mną wszystko OK, a następnie dostałem takie zjeby, że aż mi w buty poszło. To mój pierwszy taki przypadek, zazwyczaj jestem bardziej ostrożny. Dostosowujcie prędkość pojazdu.

A teraz idę odreagować, bo inaczej nici z dzisiejszej pracy :/

#motoryzacja #samochody #wypadek #jestemdebilem
  • 26
@Biedron: Cięższy okres w życiu, kilka rzeczy wyleciało mi z głowy, np. sprawdzenie stanu ogumienia w samochodzie. Zrobiłem to dzisiaj rano po zdarzeniu, okazało się, że tylne opony prawie slicki. Już zaklepałem termin na wymianę opon. Jutro, bo dzisiaj nie mieli wolnego okienka.

@benzdriver: Tak, czasem, jeśli warunki na to pozwalają i mam dzień kretyna. Jeżdżę do pracy przed 6 rano, autostrada zazwyczaj jest wtedy prawie pusta, jak dzisiaj. Jezdnia
@dolOfWK6KN: Przeszedłem coś podobnego we wrześniu ubiegłego roku. Jechałem jednak tylko 90km/h bo padało, a mimo to trafiłem na jakąś kałużę. Przód odkleił się i nie dało się zbyt wiele zrobić. Efekt: przywaliłem w boczne barierki po prawej, a później odbiło mnie na pas zieleni na środku. Dzięki Bogu nie wpadłem na żadne auto bo nikt obok mnie nie jechał i skończyło się na rozwalonym przodzie