Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #14
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Tym razem Bregović zaprezentuje nam dwa różne podejścia do #seks - wraz z Bijelo Dugme i Krzysiem Krawczykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Krawczyk i Bregović - Płatna miłość [2001]
Krawczyk melorecytuje o smutnym życiu #przegryw #stulejacontent. Patrząc na to, co się dzieje w tagach #zwiazki czy pod anonimowymi wyznaniami... No, ten kawałek jak żaden inny z prezentowanych przeze mnie kojarzy mi się z wykopem. Przykro mi :D

Bijelo Dugme - Na zadnjem sjedištu moga auta [1979]
Tu z kolei wokalista Željko Bebek z pozycji #wygryw opowiada o przekonywaniu dziewczyny, że nigdzie nie będzie jej lepiej niż na tylnym siedzeniu jego samochodu. Na nic kina czy kawiarnie, pejzaże i łąki. To takie męczące!
Przy pierwszym odsłuchaniu ciężko dostrzec podobieństwo między utworami - pierwowzór jest zdecydowanie szybszy. Spróbujcie jednak nucić główny motyw muzyczny z wersji Krawczyka słuchając Bijelo Dugme... a potem jeszcze wchodzi, w obu utworach, ten charakterystyczny chórek - to jest to!

Garść ciekawostek:
- utwór Na zadnjem sjedištu moga auta pochodzi z płyty Bitanga i princeza z 1979 roku. Jest to czwarty album studyjny grupy Bijelo Dugme. Album ten zajmuje bardzo dobre 10. miejsce w książce YU 100: najbolji albumi jugoslovenske rok i pop muzike - 100 najlepszych albumów muzyki jugosłowiańskiej. Książka została wydana w 1998 roku.
- podobnie jak w przypadku Hajdemo u planine, Bregović również ten kawałek wykorzystał w soundtracku do filmu Arizona Dream Kusturicy. Podobnie jak Get the money, utwór In the Death Car również wykonuje Iggy Pop. Film w komentarzach!

Tak, tak:

Bregović je kleptoman, krade i od sebe


Tago-spam:
#jugoslawia #serbia #bijelodugme #krawczyk #krzysztofkrawczyk #krawczykibregovic #bregovic #goranbregovic #70s #lata70 #yurock #jugopolskie #piosenkazfilmu #muzykafilmowa #muzyka #rock #iggypop

Seks w samochodzie czy płatna miłość?

  • Bijelo Dugme - Na zadnjem sjedištu moga auta 62.5% (5)
  • Krawczyk i Bregović - Płatna miłość 37.5% (3)

Oddanych głosów: 8

kostniczka - JUGOPOLSKIE #14
Tag do obserwowania: #jugopolskie

Tym razem Bregović...
  • 2