Wpis z mikrobloga

Witam zgromadzoną gawiedź!
Po wstępnych konsultacjach z naszym duchowym przywódcą @qqwwee i ponad tygodniowej zwłoce z mojej winy (gomen :<) prezentuję poniżej autorski pomysł na nieco inne przeprowadzanie RASowych Igrzysk. Tak że jak kogoś nasze #rashungergames nie interesują, to może śmiało pominąć ten spam poniżej.

Zasadniczo to dwie rzeczy w igrzyskach chciałbym zmienić i poniżej postaram się je opisać, co i dlaczego.

Pierwszym aspektem jest liczba uczestników biorących udział w pojedynczym sezonie igrzysk, który zmniejszyłbym z 36 do 24 (jak to było na początku ich istnienia). Można by pomyśleć, ale jak to, przecież to spowoduje, że mniej osób będzie mogło swoją postać zgłosić, co z kolei może pociągnąć za sobą mniejszą popularność igrzysk. To prawda, jednak powodów tej propozycji jest kilka. Pierwszą kwestią jest, wywołane wysoką umieralnością ( ͡º ͜ʖ͡º), zwyczajne wyczerpywanie się potencjalnych trybutów wraz z kolejnymi sezonami, co oczywiście prowadzi do zmniejszenia się puli postaci, powiedziałbym, znanych i lubianych. W trakcie trwania całej 24-sezonowej edycji, zakładając 36 postaci bez powtórek (których swoją drogą nie udało się uniknąć w edycji pierwszej), na polu bitwy pojawić się musi 864 bohaterów wietnamskich rycin, a to jest liczba duża. Bardzo duża. Ciężko mi w tych okolicznościach nie odnieść wrażenia, że z każdym kolejnym sezonem postaci zgłaszane do igrzysk stawały się coraz bardziej...przypadkowe?...losowe?...nieciekawe? :D Jest to oczywiście tylko moje osobiste odczucie, a znany jestem ze swojej pozycji czołowego narzekacza igrzysk, jednak na podparcie tej tezy pozwolę sobie wrócić do wspomnianych wcześniej powtórek postaci. Z tego co naliczyłem przez 24 sezony było ich łącznie 10, z czego aż 5 miało miejsce w pierwszych pięciu sezonach igrzysk, gdy powtórki były jeszcze dozwolone (czyli 5 pozostałych przeoczył nasz pan organizator, wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Co to znaczy? Jak na moje tyle, że sporo osób nie ma w zanadrzu zaplecza 70 postaci i zgłasza te same, które lubi każdy. Jeśli liczbę uczestników zmniejszymy do 24 to łatwiej będzie wybierać swoich kandydatów nie uciekając się do postaci, które pojawiły się na 2 minuty w 148. odcinku jakiegoś tasiemca. Drugim argumentem za zmniejszeniem ilości uczestników jest też długość trwania pojedynczego sezonu, który moim zdaniem często był zbyt długi, a teoretycznie powinien się on skrócić przy 24 postaciach. Mam wrażenie, że niektóre sezony dłużyły się niemiłosiernie, a często wraz z kolejnymi dniami zmagań, gdy umierali kolejni faworyci, coraz mniej osób żywo uczestniczyła w danych igrzyskach i robiło się drętwo. Ale to tylko moje odczucia, nie wiem jakie jest wasze zdanie na ten temat? No i koniec końców przechodzimy do kwestii kluczowej - drugiego aspektu igrzysk, który chciałbym zmienić i który zarazem nieco zbije argument o mniejszej liczbie użytkowników, którzy zdążą zgłosić swoją postać.

Drugi i ważniejszy punkt mojego pomysłu na igrzyska - system zgłaszania postaci. Do tej pory jak wszyscy wiemy panowała zasada - kto pierwszy ten lepszy. Zasada prymitywna, ale skuteczna, bo każdy może mieć pretensje tylko do siebie, jeśli nie zdążył ze swoim trybutem. Ja natomiast chciałbym tę fazę igrzysk nieco rozbudować i zwiększyć w niej udział użytkowników. Podzieliłbym ją na 2 etapy:
Etap I: tu w zasadzie bez zmian, po prostu każdy kto ma chęć zgłasza swoją postać nie przejmując się na razie limitem 24 uczestników.
Etap II i kluczowy: to użytkownicy, a nie czas zgłoszenia decyduje o tym, które z postaci z pierwszego etapu wezmą udział w danym sezonie igrzysk. W jaki sposób? Oczywiście starą wykopową metodą - poprzez plusy. Zasada jest dosyć prosta - spośród wszystkich postaci, które zostały zgłoszone plusujemy te, które chcemy w igrzyskach zobaczyć. Plusów mamy dowolną ilość, więc teoretycznie można zaplusować nawet 24 postaci (albo wszystkie, ale to się niejako równa nieoddaniu głosu w ogóle xD) albo tylko jedną (swoją :P), jak kto woli. No i finalnie 24 postaci z największą ilością plusów przechodzą do igrzysk, reszta odpada. Ale odpada tylko w tym sezonie, jeśli ktoś jest cierpliwy może odrzuconą postać zgłaszać ponownie, aż do skutku, czyli do momentu, w którym do igrzysk zostanie wybrana i tam dokona swojego żywota spadając z drzewa ( ͡º ͜ʖ͡º). W przypadku remisów stosujemy klasyczną metodę - kto pierwszy ten lepszy, czyli jeśli 5 postaci ma tyle samo plusów na pozycjach 24-28, to wybierana jest ta zgłoszona jako pierwsza w etapie numer 1. Są tu jednak kwestie do przedyskutowania. Po pierwsze osobiście chciałbym, aby takie głosowanie odbywało się w osobnym poście niż ten z etapu I. Organizator tworzyłby nowy wpis, w którym w komentarzach wypisywałby wszystkie zgłoszone (poprawne zgłoszone panie @Life_will_kill_ya ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) postacie z etapu I i dopiero wówczas można by głosować. Tyle, że to jest oczywiście więcej roboty od strony organizacyjnej, inną opcją jest głosowanie w poście pierwotnym. Jednak wolałbym tego uniknąć, gdyż takie plusowanie, naszym zdaniem, dobrych kandydatur w sposób naturalny odbywa się już od początku istnienia igrzysk. No i nietrudno zauważyć pewną nieciekawą zależność - im szybciej zgłoszona postać tym ma większe szanse na większą liczbę plusów, bo więcej osób zobaczy postać zgłoszoną jako pierwszą czy trzecią a już zaledwie kilku ,,spóźnialskich" postać dwudziestą drugą. Nowy post moim zdaniem będzie uczciwy i mimo, że zachowa kolejność kandydatur, to czasowo pojawią się one niemal jednocześnie. No i w takim poście będzie względny porządek, a nie chaos przeplatany błędnymi zgłoszeniami.
Plusów takiego dwuetapowego zgłaszania kandydatów chyba przedstawiać nie muszę, w igrzyskach będzie więcej postaci lubianych, mniej tych, których nikt nie zna, jak ktoś zgłosi popularną postać to może być nawet trzydziesty siódmy, a i tak zobaczy ją w grze. No i chyba będzie ciekawiej myślę, kto wie, może jakieś kampanie reklamowe swoich kandydatów się pojawią ( ͡° ͜ʖ ͡°) A minusem głównym i jedynym, który dostrzegam jest więcej roboty ze strony organizacyjnej, ale myślę, że damy radę, sam się zobowiązałem pomóc, jeśli pomysł wejdzie w życie.

Ważną kwestią jest też czas w jakim by się to miało odbywać. Ja nie wiem czy nie wolałbym rozciągnąć dwuetapowego zgłaszania postaci do sześciu dni, od poniedziałku do soboty i w niedzielę tradycyjnie igrzyska. No ale teoretycznie można by to zmieścić w tym samym czasie, w którym odbywało się to dotychczas: piątek - I etap, sobota - II etap i w niedzielę wiadomo co, ale wtedy czasu na zgłaszanie i głosowanie jest mniej, nie wiem, to jest do przedyskutowania.

No i to by było chyba na tyle, spam wyszedł sążnisty, więc gratuluje wszystkim śmiałkom, którzy ze zrozumieniem przeczytali moje wypociny, a już w ogóle szał i splendor jak ktoś coś sensownego mi odpisze w komentarzach. Ogólnie to liczę, że odzew jakiś będzie, bo chciałbym swój plan wprowadzić w życie, a do tego muszę mieć poparcie Was - fanatyków RASowych Igrzysk, którzy byli na tyle głupi, by czytać ten elaborat ( ͡º ͜ʖ͡º) Ankiety nie robię, bo chcę widzieć, kto zabiera głos. Brak odzewu uznam za poparcie dla moich pomysłów ( )

#randomanimeshit #killmebaby #yasunaoribe
Pielaheh - Witam zgromadzoną gawiedź!
Po wstępnych konsultacjach z naszym duchowym p...

źródło: comment_vQZ0mKmJj7LeE5IHVxiBUUxb6xWoo7oT.jpg

Pobierz
  • 74
@Pielaheh: zmiany na plus, szanuje. Przez chwile myslalem ze mozna by zrobic ankiete wielokrotnego wyboru max 24 postaci ale wypok chyba nie umie w taka zaawansowana technologie, no i w osobnym wpisie byloby widac na obrazku na kogo (na ktora czajke) sie glosuje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@qqwwee : z pierwszym pomysłem się zgadzam,do drugie mam pewne zastrzerzenie,pomysł fajny ale taka rozbudowa samych eliminacji może spowodować że nie każdy będzia miał czas by śledzić kto wgl zostanie dopuszczony do igrzysk.Ale generalnie spoko,propsuje.

Plus miałem kiedyś taki pomysł by dodać do rhg opcje banowania postaci,coś jak w rankedach w lolu.W ten sposób można by uniknąć któtni "zgłosiłeś moją waifu gnoju,shine!!!"(a dzięki temu taka np Azusa mogła by przeżyć @Pielaheh(
@w0jt1: Też początkowo myślałem o ankietach, ale te wykopowe są biedne, a wolałbym żeby wszystko się odbywało tutaj. Zresztą po co komu ankiety jak mamy plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Life_will_kill_ya: A ty kolego lepiej się buntuj, bo jak ja się zacznę zajmować weryfikacją zgłaszanych postaci, to będzie 3 razy surowiej niż to było za czasów @qqwwee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Life_will_kill_ya:

ale taka rozbudowa samych eliminacji może spowodować że nie każdy będzia miał czas by śledzić kto wgl zostanie dopuszczony do igrzysk


Po części się z tym zgadzam, też miałem takie obawy na początku, ale po głębszym zastanowieniu uznałem, że hej to tylko jedna dodatkowa czynność dla zgłaszającego - przejrzeć kandydatów i zaplusować tych, których chce w igrzyskach zobaczyć. Jasne, jak ktoś będzie chciał śledzić cały ten etap, podliczać jakieś statystyki
Organizator tworzyłby nowy wpis, w którym w komentarzach wypisywałby wszystkie zgłoszone (poprawne zgłoszone panie @Life_will_kill_ya ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) postacie z etapu I i dopiero wówczas można by głosować.


@Pielaheh: Tu bym wprowadzi zmianę - korzystałbym dalej ze starego wpisu, ale aby uniknąć

Jednak wolałbym tego uniknąć, gdyż takie plusowanie, naszym zdaniem, dobrych kandydatur w sposób naturalny odbywa się już od początku istnienia igrzysk. No
A w sumie zawołam tu wszystkich, którzy są zawsze wołani do Igrzysk, powiadomienia z tagów można łatwo przegapić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (104)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @kedzior1916 @wooles @venci26 @bigdomin9 @wykopowy_on @Grajek44 @Hajak @Paratatamango @Pielaheh @Arratay @scovil @joookub @BlueFeather @menmikimen @Sentox @Rukashiu @PerfectEquilibrium @ayasecon @Sheta @Izpqcw