Wpis z mikrobloga

Założyłem inne konto, bo trochę ludzi stąd kojarzy mnie poza wykopem.

Stało się - nie poszedłem dziś do pracy, drugi dzień z rzędu. Powód? Brak przelewu i wyjaśnień ze strony pracodawcy. Udaje Greka (coś się stało?). Od kilku miesięcy sytuacja się powtarzała, ale dwa tygodnie spóźnienia to już za dużo jak dla mnie. W związku z tym przeglądam oferty pracy na różnych portalach i ja się pytam - gdzie te wszystkie super oferty dla programistów 15k? :)
Szukam czegoś zdalnego w miarę możliwości, bo na moim terenie ciężko o pracę stacjonarną, a relokacja na razie nie wchodzi w grę. Albo chociaż częściowo zdalną, żeby czas dojazdu zminimalizować.
Do tej pory pełniłem funkcję admina u małego lokalnego ISP (ok. 2tys. klientów). Zajmowałem się w zasadzie całą siecią od radia po światło. Cała ta sieć i jej konfiguracja to w głównej mierze moje dziecko. Aż mi się łezka w oku kręci jak mam to zostawić - switche, routery, serwery, cała ta konfiguracja i skrypty, nad którymi często nawet w weekendy pracowałem... jak krew w piach! Nie mam jednak wyjścia. A niech to gęś kopnie! :)

#praca #pracbaza #gorzkiezale #sysadmin
  • 14
@l4job: u nas kasa do reki powinna byc 10, nie bylo, teoretycznie powiedzieli ze do 15 powinnismy miec, zobaczymy w srode, dzisiaj mowie dyrektorowi, ze jak w srode nie ma kasy to sie w czwartek i piatek nie pojawiamy w pracy, jest to niedopelnienie warunkow umowy...
@l4job: @BojowySchabowy: nie wiem gdzie wy macie problemy ze znalezieniem ofert na seniorskie stanowiska deweloperskie z widełkami w okolicach 15k

Kurde, nawet jak się nie szuka to reklamy na fejsie i rekruterzy na LinkedIn sami proponują i "proszą o kontakt"

Jak słyszę takie narzekanie "gdzie moje 15k, oszukujo, ja tyle nie mam nikt pewnie nie ma" to mam przed oczami juniorka świeżo po studiach, którego całe doświadczenie to rok lub
@zaqwsxdsa: źle mnie zrozumiałeś. To nie są narzekania, obok tej informacji pojawiła się emotka. Dopiero zacząłem szukać. Seniora nikt mi nie zaproponuje, bo zajmowałem się wszystkim podczas tych kilku lat. I jak ktoś mnie zapyta o jakieś szczegóły to na bank nie odpowiem. Przy tak rozległych obowiązkach cały czas muszę wracać do manuali/dokumentacji a to jest często traktowane przez rekruterów jako brak znajomości tematu. No bo jak to - w cifi
@l4job: taki protip od kolegi z branży:

Ogłoszenia o pracę przegląda się stale / regularnie. Jak zaczynają się akcje z przedłużającymi się płatnościami to się pisze CV i po cichu chodzi na rozmowy. W dodatku, pracy zdalnej zwykle jest dużo mniej, więc aby wyhaczyć coś fajnego i ponownie nie wylądować w szambie to trzeba trochę poszukać, trochę poprzebierać itp. Taki okres przejściowy może nawet potrwać kilka miesięcy.

Sporo też zależy od