Wpis z mikrobloga

Mój Samsung J5 ma 8 gb pamięci węwnętrznej, przy czym 7 gb jest zasrane nie wiadomo czym. 3,5 gb zajęte przez pamięć systemową, a drugie 3,5 przez "używane". Telefon wyczyściłem z czego się dało - poprzenosiłem większość apek na kartę, z tych, które zostały usunąłem wszystkie dane, przejechałem wszystko clean masterem. NIC. Ktoś tak miał albo zna receptę?

#android #pytanie #telefony
  • 16
@WillyJamess trzeba wyczyścić cache na partycji systemowej. Miałem dokładnie to samo na Galaxy S2. Zrootowalwem telefon a później usunąłem kilka giga logów i wszystko pięknie smigalo. Możesz też spróbować usunąc z poziomu bootloadera (wipe system cache) ale nie każdy tel to posiada i nie wiem czy zadziała tak samo.
@WillyJamess tylko nie pamiętam jaki to był folder dokładnie ale w nazwie miał albo "cache" albo" log". Przykładowo, za każdym razem jak telefon tracił zasięg to odkladaly się logi (niewielkie - około megabajta) w tym folderze. A że tracilem zasięg kilkanaście razy dziennie jeżdżąc winda to bardzo szybko zezarlo całe miejsce
@WillyJamess: miałam to samo. Android to gówno. Co z tego, że można zrobić z tym to czy siamto- telefon ma być taki, żeby nie trzeba było w nim co chwila odprawiać czarów, żeby działał jak trzeba. No ale co zrobisz- zgubiłam go teraz, więc mam problem z głowy XD XD tak tylko wtrąciłam nic nieznaczący komentarz.
@WillyJamess: witam w klubie. mam to gówno jako telefon służbowy, nic na nim nie ma, a żeby ściągnąć aktualizację andka muszę się tak nakombinować z pamięcią, że głowa mała. ostatnio nawet nie dało się zaktualizować wszystkich apek na raz, musiałem je ściągać ręcznie po jednej.
mam też lumię 640 i z nią żadnych problemów....