Wpis z mikrobloga

Witam mireczków z działu elektroniki, chciałem się zapytać czy ten zestaw do lutowania na początek będzie ok? Jeśli nie to jaką lutownice byście polecali? (niedrogą, max do 50zł, zamierzam lutować hobbistycznie i nie za często).
http://allegro.pl/lutownica-40w-zestaw-lutowniczy-akcesoria-mega-i6582321720.html
Lutować zamierzam małe elementy (głównie części komputerowe), czasem jakieś kable (np. naprawa słuchawek). Czy podana wyżej lutownica szybko się nie zepsuje?
#elektronika #pytanie #lutowanie #majsterkowanie
  • 16
@ajdasz: to samo, potencjometrem regulujesz moc a nie temperaturę. Jak chcesz mieć lutownice na długi czas i nie wkurzać się przy każdym użyciu to trzeba za nią dać 100.nie pamiętam symbolu jakie są polecane, zawołaj kolo 20 to ci napisze
@ajdasz: Jak widzę tą chińską "trzecią rękę" to mną telepie. Ktoś mnie tym obdarował dawno temu i nadaje się to głównie jako przycisk do papieru i to nie za dobry, bo nie jest tak ciężki, na jaki wygląda. Już łatwiej kolbę w zębach trzymać albo między nogami niż cokolwiek sobie tym pomóc. A ta "stacja" to chińska kolba z potencjometrem za 10 zeta która udaje stację lutowniczą;) Nic poniżej tego 936
@jaguar963: @Sektro: @kyaroru: @rybeczka: Dzięki za wasze wypociny. Chyba faktycznie muszę zainwestować w sprzęt z "wyższej" półki. stacją WEP 936 dam radę przylutować jakiś chip z wystającymi nóżkami gdy już nabędę wprawy? Dopiero będę zaczynał przygodę z lutowaniem, jakieś rady dla początkującego? :D
@ajdasz: sama stacja umożliwi ci to ale będziesz musiał się nauczyć to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że chodzi ci o jakiś układ z 8 nóżkami to bez problemu sobie to przylutujesz bez doświadczenia
@ajdasz: bez problemu dasz tym rade, ja się od paru lat męczę z tą pseudo stacją którą podesłałeś i daje rade wiec wep936 bez problemu da rade. Tylko musisz się nauczyć jak lutować
@ajdasz: ja dopiero po kilku latach przestałem się bać że lutowaniem mogę uszkodzić :) kup stację hotair i osobną stację do lutowania możesz kupić kombajn wiecej na pw Ci mogę napisać
@ajdasz: Każdemu się trzęsą łapy, nawet takiemu zawodnikowi co na kolanie po ciemku iPhone'a zlutuje - wzrasta to też z wiekiem. Rzecz w tym żeby pracować tak, żeby to za bardzo nie przeszkadzało (a fizyka w postaci napięcia powierzchniowego i technologia w postaci soldermaski nam w tym pomaga). Stąd właśnie takie techniki jak np. drag soldering przedstawiony na tym filmiku:)