Wpis z mikrobloga

@Kalan: słuchałem ostatnio audiobook, wersje reżyserska na podstawie oryginalnego scenariusza nowej nadziei z lat 70' . Tam jest długie wprowadzenie na Aldeeran gdzie Leia zabiła w trakcie kolacji oficera imperium i przechwyciła od niego plany gwiazdy śmierci (flying away)
@Flypho: czyli demokratyczne rządy nie mogą się wyrodzić, i stać się niedemokratyczną dyktaturą, pełzającą lub szybką

czyli Putin rządzi demokratycznie, bo większość społeczeństwa go popiera

Hitler też rządził demokratycznie, bo większość Niemców go popierała
czyli demokratyczne rządy nie mogą się wyrodzić, i stać się niedemokratyczną dyktaturą, pełzającą lub szybką

Mogą, ale takie scenariusze niejako demokracja jako ustrój sama prowokuje, więc nie widzę w tym nic specjalnie dziwnego. To jest skutek uboczny, który musisz jako demokrata łyknąć.

czyli Putin rządzi demokratycznie, bo większość społeczeństwa go popiera

Tak.

Hitler też rządził demokratycznie, bo większość Niemców go popierała

A nie? Zobacz wyniki wyborów.

@spere:
@Flypho: no to świetnie, możemy iść drogą nazistowskich Niemiec, putinowskiej Rosji, łukaszenkowej Białorusi, itd.

więc nie wiadomo czemu pisiorki tak bardzo oburzają się za porównania do faszyzmu, czemu jakieś hurr o prawo godwina, skoro to właśnie tak wygląda
no to świetnie, możemy iść drogą nazistowskich Niemiec, putinowskiej Rosji, łukaszenkowej Białorusi, itd.

Możemy, pewnie że tak.

więc nie wiadomo czemu pisiorki tak bardzo oburzają się za porównania do faszyzmu, czemu jakieś hurr o prawo godwina, skoro to właśnie tak wygląda

PiS to akurat nie faszyzm tylko najczystszej wody komuna xD, więc słusznie się oburzają.

@spere:
@spere: Jeśli dla kogoś wystarczy krzyżyk na szyi i wykorzystywanie Kościoła do pozyskiwania głosów, żeby zostać konserwatywnym prawicowcem to pewnie tak xD. Ja lubię skupić się na całości, a nie wybierać sobie 'cechy prawicowe'.
@Kuracyja: słuchałem na aplikacji Storytel, streaming audiobooków, maja to dostępne w swojej bazie po angielsku. Świetna sprawa, słuchowisko z różnymi aktorami a lukea gra sam hamill:)