Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może jestem dziwna, ale zawsze bardzo mnie dziwi, gdy nałogowi palacze papierosów wytykają komuś:
-brak higieny osobistej
-brak kultury osobistej, jakieś zachowania które niby nie przystoją kulturalnej osobie, jak picie piwa w parku i takie tam.
-niezdrowy tryb życia, na przykład otyłość
-brak honoru i godności człowieka
skoro wszyscy nałogowi palacze, przez sam fakt ich nałogu są zaprzeczeniem wszystkich powyższych cech i powinni siedzieć cicho, gdy mowa o zachowaniach widocznych powyżej. I tak, wiem, że są palacze, którzy po każdym zapalonym papierosie żują gume albo myją zęby i będą pisać, że oni niby utrzymują higienę, no ale przypomina mi to troche - bez urazy - smarowanie sie kałem i potem perfumowanie miejsc nasmarowanych. Nie prościej w ogóle nie palić? Wszystkie te problemy ze smrodem itp znikną. Palenie nie ma żadnych zalet. #palacze #papierosy #niepopularnaopinia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Limonene
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest tak silny nałóg, że nie jest łatwo tak po prostu nie palić. Ja nie palę, wręcz nienawidzę smrodu papierosów, ale potrafię też zrozumieć, że papieros to nie jest ciastko, którego da się tak po prostu odmówić.
A poza tym wiele ludzi w Naszym społeczeństwie ma wszelakie nerwice, depresje itp, papieros dla nich jest czymś co choć troszkę im pomaga.
Co w tym złego, że ktoś kto pali, a
To jest tak silny nałóg, że nie jest łatwo tak po prostu nie palić.


@Yssuna: weź mnie nie rozśmieszaj, silny nałóg to masz po mecie, herze czy ciągu alkoholowym po których odstawieniu masz typowy zjazd. Fajki to wybór i moda. Jest wiele produktów na rynku które zaspokajają głód nikotynowy więc nie gadaj tu o niemożliwości zaprzestania.
@j3sion: A Ty mnie nie rozśmieszaj...
Znam ludzi, którzy jak nie zapalą to zaczynają się trząść, niektórzy nawet puchną na twarzy, a jeszcze inni mają zawroty głowy. Dla nałogowego palacza takie produkty to gówno nic nie dające.
zaczynają się trząść


@Yssuna: może mają też inne problemy zdrowotne, albo psychiczne, naprawdę sugerujesz że przyswajanie nikotyny w formie dymu ma pozytywny wpływ na nich? Zdajesz sobie że istnieją e papierosy które zapachu w ogóle nie mają? Gumy, plastry, cukierki, inhalatory? Większość palaczy nie stosowała żadnej z tych metod, tylko pieprzą: ee na mnei to nie działa, nie ma to jak dymek, sama chemia, nie będzie się tym truć. ( ͡
może mają też inne problemy zdrowotne, albo psychiczne


@j3sion: Z tego co mi wiadomo, a jestem z tymi osobami na co dzień, nie mają takich problemów. Ja nie napisałam, że ma pozytywny wpływ zdrowotny, ale oni odbierają to jako coś dobrego dla nich bo niektórym to zwyczajnie pomaga się odstresować.

Zdajesz sobie że istnieją e papierosy które zapachu w ogóle nie mają


@j3sion: Wyobraź sobie, że zdaje sobie sprawę, ale