Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu na naszym portalu prowadzimy serię pt. "Seria Bohatera". Wybieramy w niej daną postać z #overwatch i opisujemy w paru artykułach rzeczy bezpośrednio związane z wybranym herosem. Otrzymacie sporą dawkę przydatnych informacji, poradnik, całą masę fanartów i cosplayów, trochę informacji „z zaplecza” oraz, dla lubiących opowieści, oryginalne Fan Fiction przedstawiające historię postaci. W tym tygodniu naszym wybrańcem będzie Reinhardt!

Ten dzielny krzyżowiec to filar podtrzymujący niemalże każdą drużynę. Jego tarcza zatrzymuje strzały nawet najzajadlejszych przeciwników, a młot potrafi doprowadzić do porządku nawet najgorszą hołotę. Dla sędziwego rycerza najważniejsze są honor i wierność. Nigdy też nie odmawia pomocy słabszym. Od dziesiątek lat staje w pierwszej linii natarcia. Gdyby nie on, wiele niewinnych istot do dzisiaj znajdowałoby się pod tyranią niegodziwców. Bohater świetnie odnajduje się też w obronie sojuszniczych pozycji. Mimo lat nasz dzielny wojownik nie ustaje w trudach i w dalszym ciągu spełnia swoją powinność. Wielu dziwi się mu, dopytuje, czy nie nudzi go ciągła walka młotem i tarczą. On jednak wie, że istnieje spora grupa ludzi, która rozumie jego wybór. Należycie do niej?

Gra Reinhardtem na początku może wydawać się nam nieciekawa i banalnie prosta. Na zmianę stoimy z tarczą i machamy młotkiem bądź siekierką, w zależności od wybranej skórki. Dzieje się tak do czasu, aż nie zaczniemy rozumieć pewnych mechanizmów i uczyć się właściwych zachowań . Dopiero wtedy zauważymy, jak dużo od nas zależy. Ochrona sojuszników i świadome przejście do ataku w odpowiednich momentach może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Do tego to wcale nie musi być nudne!

Jak to wygląda z perspektywy osoby, która walczyła krzyżowcem kilkadziesiąt godzin? Przede wszystkim musimy pamiętać o odpowiednim nastawieniu. Tym razem naszym priorytetem nie jest odstrzeliwanie głów wrogów, a sprawienie, by to nasi koledzy za szybko ich nie stracili. Zawsze odczuwam ogromną radość, gdy uda mi się ochronić u uśpionego przez Anę sojusznika, który zniknąłby z powierzchni Ziemi w jakieś pół sekundy gdyby nie moja tarcza. Mogę nawet stwierdzić, że czasami jest to lepsze niż trafianie głów rewolwerem raz za razem. Mam są sobą tysiące godzin w różnego rodzaju strzelaninach, więc stwierdziłem, że tym razem postawię na coś innego. W żadnym wypadku się nie zawiodłem. Wybierz Reinhardta jeśli masz dość dobrze zgraną ekipę. Często jest to lepsze wyjście niż piąty DPS. Jeśli gdzieś tam z tyłu będzie czuwał nad tobą healer, gra staje się naprawdę przyjemna.

Zbroja Reinhardta wydaje się być solidna. Byle patykiem jej nie przebijesz. Jest za to masa innych broni, które mogą to zrobić. Jedną z nich dzierży Wieprzu. Gra przeciwko niemu jest niezwykle trudna , ponieważ potrafi on zadać ogromne obrażenia w krótkim czasie, czyli zupełnie odwrotnie do Reinhardta. W starciu twarzą w twarz to ten grubszy kolega zazwyczaj wygrywa. Kombinacja hak + strzał w głowę + nieświeży oddech są śmiertelne dla większości postaci. Rycerz co prawda ma szansę przeżyć jeden taki strzał, ale gorzej to wygląda z ucieczką. Mniejsze, bardziej mobilne cele trudniej trafić i mają ewentualną szansę na ucieczkę, gdy nie wszystkie śrubki wbiją im się w głowę. Reinhardt może co najwyżej unieść tarczę i liczyć, że ktoś w zespole go jeszcze lubi i uratuje mu tyłek. Do tego hak przerywa szarżę. A przerwana szarża zawsze boli, szczególnie gdy się kogoś wcześniej złapie.

Krzyżowiec niezbyt przepada za byłymi kolegami z Blackwatch. McCree może przerzucić swój granat ogłuszający nad tarczą, co zazwyczaj skutkuje śmiercią ostrzeliwanego i jego sojuszników. Żniwiarz chętnie korzysta z rabatu na shootguny i wystarczy, że się zbliży. Jeśli odpowiednio dobrze wyceluje, Reinhardt ma małe szanse na przeżycie.

Przywdzianie zbroi krzyżowca wymusza zmianę nastawienia i bardziej defensywną grę. Jeśli czujesz, że w tej roli sprawdzisz się wyśmienicie, podejmij decyzję. Bohater ten sowicie Ci wynagrodzi trudy włożone w obronę słusznej sprawy.

A Wy jak? Grywacie czasem Reinem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wersja z obrazkami

#blizzard
Blizzone - Od jakiegoś czasu na naszym portalu prowadzimy serię pt. "Seria Bohatera"....

źródło: comment_NPUKAjPrNZfqKaMBTreQa9mBRbqdcXrx.jpg

Pobierz
  • 6