Wpis z mikrobloga

W Hong Kongu w tym tygodniu na aukcji deweloperów, najtańsze mieszkanie na 51 piętrze nowego bloku zostało wystawione za 8 milionów HKD czyli 4.1 miliona złotych. 25 metrów kwadratowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Liczba wystawionych do sprzedaży mieszkań to 870 a liczba kupujących biorących w aukcji 11 000.

http://www.scmp.com/property/article/2078816/sun-hung-kai-raises-centaline-west-apartment-prices-11-cent-four-days#comments

Jak trafię 30 baniek dzisiaj to kupuję.

#hongkong #chiny #azja #ciekawostki #pieniadze #inwestycje

Losowa fotografia z mojego zeszłotygodniowego pobytu w HK:
d.....s - W Hong Kongu w tym tygodniu na aukcji deweloperów, najtańsze mieszkanie na ...

źródło: comment_THacJ81uNdVKe8o3KNRqVuumV4cnTZLG.jpg

Pobierz
  • 5
@dawid-rams: Interesował się ktoś czemu tak jest tak drogo? Przecież to miasto jest dosłownie wyludnione był kiedyś jakiś vlog który oglądałem na yt. wołam @invtraveler może wiesz coś na ten temat? Nie wierzę że jest tam jakikolwiek popyt na to mieszkanie za takie pieniądze. Z tego co wiem niewiele osób ma jakieś droższe samochody nawet bo są okropnie wysokie koszty posiadania powiedzmy auta sportowego
@caribbean: Wyludnione? Jedno z najgęściej zaludnionych, prawie 8 milionów ludzi (Tin Shui Wai New Town, Yuen Long District, Hong Kong, Population density: 62,790/km2 (162,600/sq mi).

Brakuje mieszkań bo rząd ogranicza nowe inwestycje budowlane, dodatkowo wiele mieszkań jest kupowanych przez te same osoby jako inwestycja. 30% Kupują Chińczycy z kontynentu, kupują też inwestorzy zagraniczni bo nieruchomości w HK stały się dobrem inwestycyjnym.

Weź też pod uwagę że jest to centrum finansowe Azji
@caribbean: Hong Kong jest droższy nawet od Singapuru jeśli chodzi o mieszkania, a w Singapurze ostatnio widziałem aukcje penthousa w której developer zarządał cenę minimalna wyższa niż 29 milionów SGD czyli około 80 milionów złotych. A w hong kongu nie dość ze ogólnie było drożej od singapuru to teraz tam całe hot money z chin wpływa, bo w kanadzie trochę blokują, a w sydney tez się robi drogo. W californii od