Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia #motoryzacja jak to jest z tymi cenami OC. Rok temu ubezpieczałem samochód w agencji, najtaniej wyszło w PZU, za rok wszyło mi ok. 580zł płaciłem w ratach więc wyszło łącznie 640zł z tego co pamiętam, miesiąc temu dostałem pismo, że kończy mi sie OC i mam iśc do konsultanta tak też zrobiłem. Jak zaczął porównywać ceny najtaniej wyszło około 1200zł, ale w PZU, jako że była to kontynuacja, w 2 ratach wyszło 940zł, 870zł w jednej , postanowiłem poczekać tydzień, sprawdzić w AXA gdzie wyszło 1100zł. Wczoraj dostałem kolejny list z PZU gdzie jest napisane że składka wynosi 702 zł,więc to 860zł wynika z prowizji agenta i jak pójdę bezpośrednio do PZU to każą mi zapłacić 702zł ? dobrze myślę?
wołam @mfind może coś doradzą.
  • 11
@den4y nie wiem skąd ta różnica. Każdy kto sprzedaję ubezpieczenia ma prowizję ja, ten agent i porównywarka więc to nie jest tak jak piszesz :) mogę Ci sprawdzić to wznowienie. Jak coś to pisz na priv
@fromasz56: prowizja nie jest w liczona składkę. Prowizję każdy agent dostaje na następny miesiąc. Zaczyna się myślenie ludzi, że agent może obniżać swoją prowizję przy sprzedaży. Dobra zmiana....
@fromasz56: od zrobionego przypisu masz liczoną prowizję. Zależy ile maz zrobiony w miesiącu. A tak na marginesie. Jak opłacasz polisę za klienta to płacisz całą składkę czy pomniejszoną o prowizję? I czy w kalkulatorach masz możliwość obniżenia swojej prowizji? Ludzie tak myślą bo ostatnio głosno się zrobiło, że prowizja agenta za polisę ma być na polisie i już niektórzy próbują się targować jak na bazarze....
@grafi16 od inkasa ( ͡° ͜ʖ ͡°) od przepisu jest płacone w życiu tzw. Prowizja od składki urocznionej. Zapytałem ponieważ napisałaś tak jakby prowizja nie była wliczona w składkę :) przepraszam, źle zrozumiałem...
BTW kiedyś była taka możliwość żeby obniżać swoją prowizję w jednej firmie był tzw. suwaczek :) Ogólnie nie pobieranie prowizji lub zwrot prowizji klientowi jest niezgodny z ustawą.
@fromasz56: obecną tak, a czytałeś projekt Pisu? Ma wejść od stycznia i jest w fazie rozmów, gdzie ostatnio nie było uwzględnione argumenty stowarzyszeń agentów? Juz mialam kilku klientów którzy się pytali ile im zejdę. Ja się za każdym razem pytam ile mi zejdą z ceny miedzi jak wiem, że pracują jako górnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wtedy rozumieją co za pytanie zadali.
@grafi16 załóżmy, że wynagrodzenie będzie ujawnione - co to zmieni? to, że Ci bardziej zawistni będą się tylko denerwować.
lub
Jak nie będzie wynagrodzenia prowizyjnego to zmieni się tylko to, że Kowalski oprócz składki za OC będzie płacić drugi rachunek za usługę ubezpieczeniową i ja już to widzę jacy ludzie będą szczęśliwi :) nie mówię tylko tu oczywiście o OC p.p.m. Tylko o wszelkich innych ubezpieczeniach
@den4y: Elo Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) tu jest parę możliwości, ale żeby prowizję w tę różnicę wciskać?? nie bardzo to widzę. Każdy agent powinien mieć możliwość wystawienia Ci polisy po wysokości oferty z centrali. A sprawdzałeś u nas? :) Zapraszam na priv jak coś :)
@mfind: @zvonimir: @fromasz56: @grafi16: Zakupiłem ubezpieczenie w oddziale PZU, ostatecznie w jednej racie wychodziło 785zł, ale co się okazało to masakra, PZU miało mnie w bazie klientów ze starym adresem. Nie wiedziałem skąd ten adres, po dwóch godzinach przypomniałem sobie że kupowałem jakieś ubezpieczenie nie związane z samochodem dawno temu u nich, mimo że przy zakupie dwóch polis u agenta później wszędzie widniał inny adres, to jakimś cudem