Wpis z mikrobloga

Skrajnie lewicowa partia Razem organizuje w Łodzi wykład pod tytułem „Feminizm w islamie”. Wykład poprowadzi muzułmanka.

> Partia Razem chce promować islam przy współpracy z doktorantką w Katedrze Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki UŁ, muzułmanką Blanką Rogowską, która uważa, że kobiety wraz z narodzeniem się islamu zyskały swoje prawa oraz stały się „pełnowartościowymi członkiniami społeczeństwa muzułmańskiego”.

hihihi

> idea Islamu potępia każdy rodzaj łamania praw człowieka, bez względu na płeć. Islam wspiera kobiety w rozwoju i samorealizacji, daje im prawo do wykształcenia, wyboru męża, prowadzenia samochodu, sportu – taka była puenta wykładu Blanki Rogowskiej.

czaicie? prawo do wyboru męża XDDDDDDDDDDDDDDDDD w jakim świecie ta kobieta żyje,liczę,że ktoś to spotkanie nagra i wrzuci do neta #bekazlewactwa #lewackalogika #polityka #4konserwy #islam
Pobierz H.....a - Skrajnie lewicowa partia Razem organizuje w Łodzi wykład pod tytułem „Femin...
źródło: comment_MqyGOkiX6CGX6Dzlj8D24iqlbox4ndfn.jpg
  • 6
@Hamouma: o jakie standardy ci chodzi? Standardy są różne w różnych krajach.

,jak można chcieć równopuprawnienia jednocześnie zgadzając się na obecne standardy?


a kto mówi, że się zgadzają? Na ogół się nie zgadzają i często są prześladowane. Śmianie się z tego wydaje mi się strasznie głupie. Dziecinne - typu "nie rozumiem, nie wiem o co chodzi, ale to jest inne, niezgodne z moimi stereotypami więc haha polew". Przecież każdy ma prawo
@ylwlsm: nie prawda,absolutnie się nie śmieje z prześladowań ludzi lol.Wręcz kibicuje feministkom w Afryce i liczę,że wygrają batalie o swoje prawa,po prostu śmieszy mnie ta propaganda jakoby islam byl religią pokoju i martwi mnie,że przecież mamy w Europie tak liczne oddzialy feministek a nie slyszalem o jakiejś siostrzanej solidarności i wspólnych marszach w Egipcie
@Hamouma: Islam jest tak niejednolitą religią, że to nie jest takie głupie. A fakt faktem, że Islam poprawił sytuację kobiet w stosunku do czasów przedislamskich na półwyspie