Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
Wczoraj miały być podpłomyki ala pizza z głównej, ale po obejrzeniu filmiku mi się odechciało i trzeba było w ciągu 5 minut wymyślić coś innego.

Makaron gotowany połowę podanego czasu przed wymieszaniem wszystkiego, sos grzybowy knorr, pieczarki podduszone z cebulą, podsmażony kurczak z curry, starty ser gouda pod koniec gotowania co wszystko zagęściło, a na sam koniec koperek.

Bez przepisu, nie wiedziałem co z tego wyjdzie a wyszło całkiem niezłe. (ʘʘ)
Edit: no może niekoniecznie z wyglądu. :D
A.....y - #gotujzwykopem
Wczoraj miały być podpłomyki ala pizza z głównej, ale po ob...

źródło: comment_2VWop6q8uOpAXS7h8TVjV8At9T5jshtD.jpg

Pobierz
  • 6
@Al_Bundy:

sos grzybowy knorr

A weź, fuj!

starty ser gouda pod koniec gotowania co wszystko zagęściło

Robisz na śmietance i normalnych przyprawach, a samo się zagęści. Cebula też ma właściwości zagęszczające. Goudę możesz sobie zetrzeć już na talerz, co nawet jest zalecane.

na sam koniec koperek

A znacznie lepszy tu będzie rozmaryn.
@push3k-pro: ale co, sos? dość długo nad tym myślałem, nie szukałem przepisów w internecie i akurat to wpadło do rąk
na śmietance mi nie wychodzi bo się warzy zawsze, niezależnie jak kombinuję, a do zup to nawet nie próbuję już :(

w ogóle właśnie szukałem lepszego sposobu na roztopienie sera niż po prostu wrzucenie go do tego, ale też nic nie wymyśliłem
@push3k-pro: ta, krew od razu :/

hartuję wrzucając śmietanę do szklanki i wlewając gorącą potrawę, mimo tego po wlaniu do potrawy zawsze takie niemiłe grudki pozostają, próbowałem różnych śmietan, próbowałem różnej ilości potrawy do śmietany i nie umiem :<