Wpis z mikrobloga

Ludzie którzy piszą że wycięli gdzieś 10 drzew bo budują osiedle i uważają że to źle ( bo zanieczyszczenie ) to debile. Tlenu nie brakuje . A drzewa w mieście tworzą mniej tlenu niż człowiek zużywa oddychając. Więc nawet gdybyście nasadzili drzewa gdzie się da to by to nic nie dało. Bo problemem są ogólnie spaliny . Ale skoro już tak bardzo lubicie te drzewa to proszę bardzo zdjęcie satelitarne. Ja tam jakiś dużych lasów nie widzę. Więc może zacznijcie sądzić lasy a potem placzcie jak ktoś jedno drzewo wycina na swoim terenie. #krakow #smog
Pobierz ziobro2 - Ludzie którzy piszą że wycięli gdzieś 10 drzew bo budują osiedle i uważają ...
źródło: comment_jozrjwwFHZDoNEMkELuWGKhB7TwZPQWq.jpg
  • 13
@ziobro2: Tu nie chodzi o to że ktoś coś wyciął, tu chodzi o to że nie musiał prosić państwa i wypisywać miliona papierów. Jak tak można żeby nie zmarnować pół roku na załatwianie spraw urzędowych zanim zacznie się coś wycinać. Karygodne, karygodne. Ja tam mieszkam w bloku to nie mam co wyciąć, a taki prywaciarz to se wytnie. Jestem poszkodowany prosze płacić mi pieniendze ( ͡° ͜ʖ ͡°
@enron: @ziobro2: @Papasanbaba: Będę usilnie powtarzał, że nie jest problemem ta ustawa, ba, problemem nie są nawet deweloperzy. Problemem jest brak planów zagospodarowania przestrzennego konsultowanych z urbanistami (ale takimi przez duże "U", znającymi się na rzeczy) - przez co bloki pojawiają się nasrane bądź jak, bądź gdzie, zatykając korytarze przewietrzania miasta. Do tego tradycyjne już budowanie osiedla w szczerym polu bez planów na drogi dojazdowe (czasami bez miejsca na
@gumiorek: Myślę że OPowi chodziło o tych wszystkich eko aktywistów którzy płaczą teraz z każdym ściętym drzewem, i tyle. Więc nie potrzebnie się uruchamiasz, choć zgadzam się z tym co piszesz. Moim zdaniem miasta jak najbardziej powinny być projektowane.
@enron nie gówno bloki tylko mieszkania które są potrzebne ludziom.


Nie. Gównobloki bez dostępu do światła dziennego, bo stoją tak blisko siebie że można czytać gazetę w rękach sąsiada z naprzeciwka. Bez miejsc parkingowych, bo developer poskąpił i dzięki temu wszystkie okoliczne trawniki zawalone samochodami. Postawione w miejscach gdzie nie ma w ogóle infrastruktury, przez co nagle w całej okolicy są gigantyczne korki.

Deweloper zakupił tą ziemię za dużo pieniądze i ciężko
@Papasanbaba: Ale to jest po części z tymi eko aktywistami związane. Gdyby Rada Miasta chciała dobra mieszkańców - uchwaliłaby MPZP, gdyby ludzie myśleli perspektywicznie, nie kupowaliby gównomieszkań w gównoblokach na zadupiach, deweloper w takiej sytuacji nie wycinałby lasu (w tym wypadku borkowskiego), bo by nie mógł/nie opłaciłoby mu się i zostałby zmuszony do myślenia jak ZAGOSPODAROWAĆ PRZESTRZEŃ MIEJSKĄ (WSPÓLNĄ) tak, żeby ludzie chcieli tam mieszkać - ergo, żeby miał z tego
@Papasanbaba: Ale to jest po części z tymi eko aktywistami związane. Gdyby Rada Miasta chciała dobra mieszkańców - uchwaliłaby MPZP,


I to jest clou problemu. Rada nie uchwala, bo się to nie opłaca. Zawsze można wyciągnąć trochę łapówek od developerów którzy chcą szybko coś zabudować, zawsze można "nie zauważyć że tu jednak jest ogrodzenie" itp.

gdyby ludzie myśleli perspektywicznie


@gumiorek: ludzie nigdy nie myślą perspektywicznie, od tego powinny być władze
Ludzie którzy piszą że wycięli gdzieś 10 drzew bo budują osiedle i uważają że to źle ( bo zanieczyszczenie ) to debile. Tlenu nie brakuje .


@ziobro2: Ale problemem nie jest tlen, tylko budowanie betonowych gett, w których źle się mieszka. Każdy chciałby mieć w pobliżu park i dużo zieleni, ale dla deweloperów jest to strata pieniędzy, bo zamiast drzew mógłby zbudować i sprzedać jeszcze więcej mieszkań. Jak tutaj (policz drzewa):
Pobierz ponton - > Ludzie którzy piszą że wycięli gdzieś 10 drzew bo budują osiedle i uważają...
źródło: comment_QPx1SN7kl0nHi9IOsAl3izD78vn8NPP8.jpg
@gumiorek: plany miejscowe w Polsce nie działają, bo można je łatwo blokować i podważyć już w sądzie. Mamy świętą wolność szlachecką i miasta realnie prawie nic nie mogą.
Dotychczasowa ustawa o drzewach była pomocna bo można było blokować lub ograniczać zabudowę terenów zielonych. Teraz już deweloperzy mogą robić wszystko.
@DanielPlainview: Więc trzeba naciskać na ustawodawcę, żeby zmienił ustawę z korzyścią dla uchwalających te plany. I o to można i powinno się walczyć, a nie o to, żeby uwalić ustawę, dzięki której pan Zdzisio może sobie wyciąć drzewo z działki i nikt mu nie #!$%@? "tysiąc pińcet sto dziewińcet" złotych kary.
Zacytuję sam siebie: "To jest błędne koło. Dopóki tego nie zrozumiemy, dopóty tak będziemy się bawić ustawami, zakazami, nakazami, pozwoleniami