Wpis z mikrobloga

Na takie coś trafiłem wczoraj w Ikei. Niby tylko ekspozycja, ale chyba jest to niegłupie rozwiązanie. Kabina prysznicowa z jednego kawałka grubej pleksi, około 1 cm. Do tego zasłona prysznicowa i jest całkiem spoko. Jedyny problem u mnie, to brak możliwości zamontowania odpływu liniowego, musi być brodzik. Ma ta koncepcja ręce i nogi?

#pytanie #remontujzwykopem #remont #majsterkowanie #budownictwo #glazurnik #lazienka
pogop - Na takie coś trafiłem wczoraj w Ikei. Niby tylko ekspozycja, ale chyba jest t...

źródło: comment_r4xXxDegxXk6QydDKEnyA4sh0yYi8aMI.jpg

Pobierz
  • 17
@pogop: Ale wiesz, że w takiej konfiguracji ta zasłonka będzie się przytulać do ciebie? Zasłonka jest OK, ale do wanny albo głębokiego brodzika, wtedy mokry materiał ma do czego się przykleić.
@pogop: pomysł fajny ale dyskwalifikuje go moim zdaniem materiał. Z czasem zacznie zachodzić Ci to kamieniem z wody i trzeba będzie użyć jakiegoś mleczka aby się go pozbyć, a to może porysować pleksi. Zawsze możesz zrobić coś podobnego u szklarza ze szkła hartowanego ;) Jeśli nie możesz mieć odpływu liniowego to może brodzik, który ma tylko 3cm grubości? Chyba tylko dziura 6cm pod syfon jest potrzebna, strop w bloku nie powinien
@pogop: wymuruj brodzik, a jeśli chodzi o pleksi to nie lepiej po prostu zrobić ćwiartkę z rurki i po całości kurtynę? Oczywiście promień na tyle duży, żeby się ta kotara nie przyklejała do nóg (najgorsze uczucie ever w łazience akademikowej) .