Wpis z mikrobloga

@salvador_w_dali: a co ma robić? Spis powszechny jest co kilka lat, nie ma jak podać braku wyznania, a Polacy wolno zyskują świadomość. Księgi katolickie ze chrztów są liczone już na całe życie, a ludzie się w apostazję nie bawią bo się nie chce. Sam nie jestem apostatą i oficjalnie jestem katolikiem, bo po cholerę mam się w to bawić.
Tym samym mamy katolickie państwo w 99%, a później księża się dziwią
To jest oficjalna uchwała ze strony naszego sejmu


@RometAnd: Ojojoj... Nieładnie tak kłamać. To nie jest oficjalna uchwała, tylko poselski projekt takiej uchwały. Każdy normalnie myślący wykopek może sobie w przeciągu dwóch minut wejść na stronę sejmu (albo kliknąć tutaj: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=216A816FE48AD032C12580DF0044FBDF ) i zobaczyć jak bardzo ta uchwała jest "oficjalna".

A pelikanom, którzy bez zastanowienia łyknęli, gorące nie-pozdrowienia.

Edit: Sejm uchwala bardzo wiele rocznic i wydarzeń. Np. upamiętnienie 50-tej rocznicy śmierci
ale jakoś nie uchwalił 500lecia reformacji


@luvencedus: Postarajmy się ustalić pewne fakty. Również te w sprawie ewentualnej uchwały upamiętniającej 500-ną rocznicę reformacji.

1. Sejm niczego nie uchwalił w sprawie objawień fatimskich. Póki co jest projekt uchwały upamiętniającej ich 100 rocznicę, o czym już pisałem we wcześniejszym komentarzu. Wyjaśnić Ci różnicę między uchwałą a projektem uchwały?

2. Upamiętnianie wydarzeń historycznych nie jest mieszaniem się w sprawy organizacji, które ich dotyczą. Analogicznie można
@RometAnd: Pijany, przecież to jest kilka rocznic już w 2017. Jest ten rok św. Brata Alberta, jest rok Józefa Hallera, rok Wisły, rok Kościuszki, rok bł. Honorata Koźmińskiego, rok 500 Lecia Reformacji na ziemiach polskich (sic!), rok Josepha Conrada, rok Matki Bożej z Częstochowy, rok o trzeźwość narodu i teraz rok 100 lecia Objawień Maryjnych w Fatimie.

Nie wiem w czym ty masz problem, każdy ma to co chce. Idź być