Wpis z mikrobloga

Teksas: kreacjonizm już wkrótce w szkołach?

Politycy w Teksasie zastanawiają się nad tym, czy nie umożliwić nauczycielom nauczania "kontrowersji" w szkołach. To furtka do wprowadzenia kreacjonizmu na lekcje nauk ścisłych. W USA istnieje silna presja rodziców, żeby uczyć ich dzieci pseudonaukowej wersji powstania świata.

#nauka #gruparatowaniapoziomu #liganauki #otchlan #edukacja #religia #mikroreklama

Rys: Kontrowersyjne wytłumaczenie tego skąd wzięły się skamieniałości dinozaurów. Już wkrótce nauczanie takiej wersji na lekcjach przedmiotów ścisłych będzie teoretycznie legalne, jeżeli proponowany projekt przejdzie.
Sierkovitz - Teksas: kreacjonizm już wkrótce w szkołach?

Politycy w Teksasie zasta...

źródło: comment_UFqKdLUmSlXlCITvPLMUmbPS1GcCI3lz.jpg

Pobierz
  • 40
@Sierkovitz: Wiesz. Każdy materiał można przedstawić w odpowiedni sposób. Jeżeli kreacjonizm nie chce być nazywany nauką, to tak powinno być na tych zajęciach: powinien trafić razem z teoriami o jaszczuroludach i innych takich rzeczach. Dzieci powinny wiedzieć, że istnieją rożne teorie i dlaczego wiara w niektóre nie ma sensu.

Mnie się wydaje, że osobiście mi dużo dało przeczytanie jeszcze za dzieciaka jak ludzie podchodzili do tematu dziedziczenia. O mieszaniu się krwi,
Mnie się wydaje, że osobiście mi dużo dało przeczytanie jeszcze za dzieciaka jak ludzie podchodzili do tematu dziedziczenia. O mieszaniu się krwi, preformizmie, samorzutnemu powstawaniu życia i innych. Człowiek widzi ścisłą analogię między tymi bzdurami i kreacjonizmem i nawet jeżeli jest niezbyt bystry, to będzie kreacjonizm kojarzył właśnie z takimi śmiesznymi teoryjkami.


@Wujek_Mietek: problem pojawia się wtedy, gdy będzie chciało się wcisnąć mnóstwo takich "bajek" - zwyczajnie nie starczy czasu (i