Wpis z mikrobloga

@przemek1259 w cp mialem podobnie po zmianie konwertera. Okazalo sie, ze soft blednie pokazywal i pomimo, ze mialem 80% to pokazywal 0. Co ja sie wtedy nakrecilem talerzem to moje :)
@przemek1259: są apki bazujące na kompasie. ja tak ustawiałem i dało radę. też mi na początku nie pokazywało siły, ale już nie pamietam co było nie tak. możliwe, że kabel nie łączył, mimo że wyglądał na cały.

ustawienie kąta pionowego to wyszukanie na jaki powinien być ustawiony, zalezy od pozycji geograficznej
no i antena musi być wypoziomowana. a kąt poziomy to z apką i poźniej ewentualne poprawki już na oko patrząc
jest też apka która po ustaleniu pozycji gps pokazuje kropkę którą ustawiamy w odpowiedniej pozycji x,y na ekranie. trzymajac telefon przylozony do anteny

e: właśnie. bez miarki na uchwycie bedzie ciezko. no chyba ze z ta apką.
@przemek1259: http://www.dishpointer.com/ twoja lokalizacja, pozycja 13e hotbird.
Po wybraniu lokalizacji w dish setup data patrz w elevation. to jest kąt elewacji czyli ustawienie anteny w pionie.
Jak to ustawisz to włącz miernik w dekoderze i kręć delikatnie anteną aż wskoczy cokolwiek w jakość. Jak uda ci się wymaxować to powtórz to na najsłabszych transponderach czyli np. tam gdzie nadaje bbc brit/bbc cbebies/bbc lifestyle - jest to jeden ze słabszych tp z