Wpis z mikrobloga

KONKURS: STAROŻYTNY RZYM. OD ROMULUSA DO JUSTYNIANA

Do wygrania 3 egzemplarze Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana, książki przedstawiającej w kompleksowy sposób historię starożytnego Rzymu, od mitycznego założenia go przez Romulusa, aż po panowanie Justyniana Wielkiego. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagród?

Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie do 30 marca 2017 r.:

+ napisać zaskakującą, lecz zgodną z prawdą historyczną, ciekawą krótką informację dotyczącą świata antycznych Rzymian. Trzy najbardziej ciekawe teksty zostaną nagrodzone książkami, a ich prace zostaną opublikowane na stronie IMPERIUM ROMANUM.

Odpowiedzi, wraz z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu i adresem zamieszkania uczestnika (przesłane dane zostaną wykorzystane jedynie w wypadku wygranej w konkursie – przekażę je wtedy sponsorowi, by mógł przesłać nagrody, a same imiona i nazwiska zwycięzców opublikuję), należy przesłać na adres mailowy: konkurs@imperiumromanum.edu.pl – w tytule maila proszę wpisać: „Konkurs: Starożytny Rzym”.

Wśród wszystkich uczestników, którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosowane zostaną zgodnie z regulaminem:

+ 3 egzemplarze książki „Starożytny Rzym. Od Romulusa do Justyniana” autorstwa Thomasa R. Martina

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Poznańskie -> http://www.wydawnictwopoznanskie.com/

http://www.imperiumromanum.edu.pl/konkurs/starozytny-rzym-romulusa-justyniana/

#konkurs #imperiumromanum #historia #liganauki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #ksiazki
IMPERIUMROMANUM - KONKURS: STAROŻYTNY RZYM. OD ROMULUSA DO JUSTYNIANA

Do wygrania ...

źródło: comment_bC7givMDmWO5lqEOsaDafsEa1V12B1Gc.jpg

Pobierz
  • 6
Nie wezmę udziału, ale może komuś pomogę wygrać :)

Mieszkańcy starożytnego Rzymu mieli własną boginię kanałów, boga toalet oraz boga odchodów. Bogini nosiła imię Cloacina, co zostało zapożyczone z mitologii Etrusków - stała się opiekunem kanałów, które nosiły nazwę Cloaca Maxima. Titus Taius zbudował we własnej toalecie kapliczkę na jej cześć. Ubłagiwano ją o łaski, gdy kanały zostały zapchane. W czasie późniejszym zaczęto ją czcić już jako Venus w świątyni Venus Cloaciny.