Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłam. Polecam.

[...] my, Polacy, mamy obowiązek powtórzyć słowa wielkiej żydowskiej filozof (Hannah Arendt - przyp.ja) i powiedzieć: zło wyrządzone przez polski naród smuci nas bardziej niż zło wyrządzone przez inne narody; że mamy moralny obowiązek ze smutkiem wspominać Żydów polskich i pomordowanych w czasie kieleckiego pogromu i wszystkich innych niewinnych Żydów, którzy zginęli z rąk banalnie złych Polaków tylko dlatego, że byli Żydami.
Mamy jednak także prawo domagać się wzajemności: smutku Żydów z powodu Polaków - jak w miasteczku Chodel - zginęli z rąk Żydów.

#czytajzwykopem
ColdMary6100 - Właśnie skończyłam. Polecam.

[...] my, Polacy, mamy obowiązek powtó...

źródło: comment_OSBuw90Xbn7Zh85C1Nbn6Ujpp96r8mcD.jpg

Pobierz
  • 15
@ColdMary6100: to daj tytuły, poczytam. Ale rzuciłem okiem na wikipedię (na tak drażliwy temat pewnie się tam mniej więcej zgadza z faktami) i nie widzę, żeby tam się działo cokolwiek zaprzeczającego temu co napisałem?

Wewnątrz życiem więźniów getta kierowała żydowska administracja[13], sprowadzona – mimo pozorów „autonomii” – do roli bezdyskusyjnych wykonawców poleceń Niemców.
@ColdMary6100: przecież ona jest zupełnie niewiarygodna. http://www.tvp.info/26241174/swiat-mowi-o-polakach-w-jedwabnem-a-wtedy-nie-bylo-panstwa-polskiego
Twierzi np że nie wiadomo czy w ogóle ktoś zginął w Jedwabnym "Jak prokuratorzy mogą coś mówić na temat Jedwabnego, jeśli nie wiemy, ile osob zostało zamordowanych i czy w ogóle – pytała. ".
To jest osoba na podobnym poziomie co Jerzy Nowak mający tyuł profesora a piszący emocjonalne i nienaukowe teksty.
@ColdMary6100: czy ja ci coś zrobiłem, że rzucenie jakimś dobrym (skoro znasz temat) tytułem na początek, albo nawet napisanie tego "to sobie poszukaj, nie jestem informacją turystyczną. Dla chcącego nic trudnego." w normalny sposób to taki problem?