Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki, mała recenzja Xiaomi Mi Air 13.

Długo zastanawiałem się, jakiego laptopa kupić, zależało mi na małej i poręcznej maszynie, która będzie wykorzystywana do pracy na uczelni, czyli typowo word, excel i internet. Wymagania postawiłem sobie wysokie, laptop miał być lekki i mały do tego z fullHD i dyskiem SSD.
Najlepszym wyborem moim zdaniem był Mi Air 13, kilka razy pytałem na wykopie, a także widziałem pytania innych o polecenie innej maszyny zamiast Mi Air 13, niestety zazwyczaj kończyło się to katastrofą, bo polecano laptopy dużo grubsze lub zdecydowanie cięższe.
Krótka specyfikacja Xiaomi Mi Air 13:
i5-6200u 2.3GHz, DualCore
GT 940MX
8GB DDR4
256GB SSD
Ekran FHD
Bateria 5400mAh
30.96 x 21.09 x 1.48 cm
1.280 kg
Laptopa zamówiłem w czwartek (9.03.) w sklepie GearBest z magazynu CN, z wysyłką DHL SG – jest to kluczowa informacja, wyjaśnię to niżej.
Pomimo informacji na stronie o wysyłce 16.03., laptop wyszedł z GB dnia następnego. I tutaj okazało się, że mój wybór przewoźnika był zły, laptop musiał przejechać z CN do SG, dotarł tam 12.03., aby wylecieć z SG dopiero 14.03., powodem jest brak codziennych transportów z SG do Lipska, jak to jest na trasie HK – Lipsk, dlatego w przyszłości, jeśli będziecie mieli możliwość dopłacenia paru groszy do DHL HK lub do magazynu HK to lepiej tak brać. W tym przypadku DHL SG kosztował ~6,5$, a DHL HK ~11$.
15.03. popołudniu pojawił się u mnie w domu, laptop dostał deklarację jako netbook za 100$, dzięki czemu zapłaciłem tylko 113zł VAT. Obyło się bez telefonu od DHL i wysyłania papierów. Laptop poza swoim pudełkiem zapakowany jest w dodatkowe duże kartonowe pudełko – 37 x 27 x 11 cm, a całość to prawie 3kg.

W pudełku znalazłem poza laptopem, krzaczkową instrukcję, małą lekką ładowarkę z długim kablem USB-C i przejściówkę na nasze gniazdko.

Pierwsze co zrobiłem po wyjęciu laptopa z pudełka i włączeniu go, to wrzucenie polskiego windowsa, oczywiście możemy też przejść z CN na EN, ale miałem wolny klucz, więc wolałem skorzystać z takiej opcji.
Jestem po dwóch dniach pracy na nim, spokojnie wytrzymuje około 6h (na baterii) przeglądania internetu, muzyki, oglądania YT, word/excel – nie była to ciągła praca ale przerywana.

PLUSY
- wygodne, duże klawisze
- podświetlana klawiatura
- duży, poręczny touchpad, z dobrze działającymi przyciskami
- cienkie ramki ekranu
- dobra jakość ekranu, jest jasny, a kolory odpowiednio nasycone
- mała waga
- ładny elegancki prosty wygląd
- dysk SSD
- dobre głośniki

MINUSY
- przycisk włączania umiejscowiony nad backspace

Podsumowując – czy warto?
Moim zdaniem zdecydowanie tak, jeszcze miesiąc temu cena laptopa nie spadała poniżej 800$, a teraz jest często poniżej 700$. Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną, bo w Polsce ciężko za taką kwotę kupić coś podobnego. Oczywiście należy pamiętać o podatkach i już tak fajnie nie jest, ale przecież od tego mamy DHL, który często rozlicza na podstawie deklaracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcia → LINK

LINK Xiaomi Mi Air 12 za 479,99$ z kuponem JubiMI12DE
LINK Xiaomi Mi Air 13 za 689,99$ z kuponem MIAir13LP magazyn HK


#laptopy #xiaomi #zakupyzchin #itemyzchin #pcmasterrace #gearbest
Dla zainteresowanych mój własny tag #andczejpoleca zapraszam do obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BEZ REF: MiAir12, MiAir13
Andczej - Witam Mireczki, mała recenzja Xiaomi Mi Air 13. 

Długo zastanawiałem się...

źródło: comment_D6YxBT4BaHlsxd2sqIyIgqq1xQhpsZD6.jpg

Pobierz
  • 184
Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną


@Andczej: wolałbym polować za używanym Lenovo Y700 na gwarancji. Różnica dwóch cali to żadna różnica, a wydajność nieporównywalnie lepsza.

Moim zdaniem - sprzęt kompletnie nieopłacalny, chyba, że miałby kosztować około 2000zł.
a teraz jest często poniżej 700$. Około 2750zł za takiego laptopa wydaje się być dobrą ceną, bo w Polsce ciężko za taką kwotę kupić coś podobnego. Oczywiście należy pamiętać o podatkach i już tak fajnie nie jest, ale przecież od tego mamy DHL, który często rozlicza na podstawie deklaracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz z punktu widzenia normalnego wykopowicza, który nie ma punktów na gearbeście i szuka
@Zielony34: aż się za głowę złapałem, jaki sens porównywać grubego ciężkiego kloca jakim jest Y700 bo jest to laptop przeznaczony do zupełnie czegoś innego z małym lekki ultrabookiem?

wydajność nieporównywalnie lepsza.


większość ludzi w pracy biurowej przecież potrzebuje mocy laptopa laptopa gamingowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moim zdaniem - sprzęt kompletnie nieopłacalny


jeśli tak na to patrzysz i nie widzisz o co chodzi w ultrabookach to się
aktualnie kosztuje 2754zł (690 USD) dlatego punkty tu nie mają nic do rzeczy


@matiwoj11:
No i go też z takiej perspektywy porównuję, autor kupił laptopa w dużo lepszej kwocie, ja się odnoszę do tej normalnej czyli cena laptopa + cena przesyłki + VAT w zależności od szczęścia czy jego braku.
A teraz z punktu widzenia normalnego wykopowicza, który nie ma punktów na gearbeście i szuka ultrabooka


@Pustulka: podałem normalną cenę jaka teraz jest, jeśli ktoś miałby punkty to mógłby zejść nawet do 520$, punkty nie mają nic do tego

Lżejsze lenovo 710s z matową matrycą


wreszcie potrafisz wrzucić coś normalnego zamiast grube 2kg laptopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej:

wreszcie potrafisz wrzucić coś normalnego zamiast grube 2kg laptopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

oho ekspert z dostępem do mojego konta paypal jak widzę?

Pamiętam dyskusję z tobą, sam przyznałeś, że będziesz kupował za dużo mniejszą kwotę z użyciem punktów, więc ciężko było ci polecić coś lepszego.
@Pustulka: Przypomnę, wtedy gdy pytałem o coś innego podobnego odnosiłem się także do normalnej ceny czyli około 3k, a co dostałem to już napisałem...

że będziesz kupował za dużo mniejszą kwotę z użyciem punktów, więc ciężko było ci polecić coś lepszego.


Pisałem, nie znaczy że tyle zapłaciłem.
Przypomnę, wtedy gdy pytałem o coś innego podobnego odnosiłem się także do normalnej ceny czyli około 3k, a co dostałem to już napisałem...


@Andczej: Tego szukałeś, twój komentarz:

Ja taką mogę mieć teraz. Znajdź mi laptopa 13' z FHD z i5 z SSD małego i lekkiego za 2,5k, bo ja nie mogę takich znaleźć a chętnie kupie.
jeśli tak na to patrzysz i nie widzisz o co chodzi w ultrabookach to się nie dziwię


@Andczej: tak, ponieważ patrze, że jeśli mam do wydania taką kase, to dlaczego nie mieć czegoś wydajniejszego? Fakt, jest cięższy, to prawda, ale co, w rękach go nosisz? Ja mam plecak, również od Lenovo, który jest zajebiście wygodny i tak samo wykonany a kosztuje grosze. Mało tego. Powiem Ci, że ja użytkuję laptopa intensywniej
@Pustulka: W innym miejscu pytałem także.

ponieważ patrze, że jeśli mam do wydania taką kase, to dlaczego nie mieć czegoś wydajniejszego?


@Zielony34: bo czasem nie chodzi o to żeby ładować w moc tylko żeby mieć coś małego lekkiego i podręcznego

ale co, w rękach go nosisz?


nie ale chodzenie kilka godzin z 1,3 vs 2,6kg to jest spora różnica

Waga? Fakt, na siłę mozna się przyczepić


na siłę.... najpierw pojmij