Wpis z mikrobloga

Jakiego klienta #git z GUI używacie pod windowsem?


#programowanie

Z jakiego klienta GIT korzystasz pod Windows?

  • SourceTree 33.7% (30)
  • GitHub Desktop 10.1% (9)
  • TortoiseGit 6.7% (6)
  • Tower 0% (0)
  • GitKraken 7.9% (7)
  • Git Extensions 5.6% (5)
  • Klient wbudowany w IDE 25.8% (23)
  • Inny (napisz w komentarzu) 10.1% (9)

Oddanych głosów: 89

  • 15
@wczoraj: ja też i mam takie same odczucia, stąd ta ankieta. Klient dla MacOS jest nawet OK, ale ten Windowsowy mnie wkurza. A jeszcze bardziej wkurza mnie to, że dosyć mocno się różnią wersje na różne platformy.

Właśnie przypomniałem sobie, że PHPStorm (i pozostałe produkty od InteliJ) mają wbudowanego klienta. I okazuje się, że to całkiem dobry i chyba niedoceniany klient. Spróbuję dać mu szansę.
@interface: No i co że jeszcze na studiach? Większość moich znajomych którzy są jakoś ogarnięci zaczynała używać Linuksa w liceum, a było to jeszcze zanim się Ubuntu pojawiło. @tylkostrimi ma dobry powód by używać Windowsa, student co najwyżej ma powód by mieć dual boot.
@plushy:

Przecież developerka na Windowsie to kompletne nieporozumienie


A tak z ciekawości, żeby przywrócić dyskusję na merytoryczny tor: czemu uważasz, że developerka pod Windowsem to nieporozumienie? Na pewno konsola (chociaż tutaj jako tako sytuację ratuje cmder). A poza tym?

Wolę pracować na macOS, ale to raczej subiektywne odczucie. Nie jestem w stanie podać jakichś bardzo twardych argumentów dlaczego macOS jest lepszy (poza wspomnianą konsolą, bo macOS to system Uniksowy jak
@plushy:

Bo kod się będzie wykonywał na serwerach linuksowych.


To nie jest wcale pewne, że będzie uruchamiany na serwerach linuksowych. Kod powinien być napisany tak, żeby działał niezależnie od systemu operacyjnego (chyba, że używamy jakichś rozszerzeń/bibliotek, które wymuszają użycie konkretnego systemu).

Bo PHP na Windowsie działa inaczej niż na Linuksie.


Jakieś konkrety?

Bo nie masz narzędzi na Windowsie.


O jakich narzędziach mowa?

To nie jest wcale pewne.


@tylkostrimi: U mnie w firmie tylko kilka aplikacji które instalujemy on-premises u klienta musi chodzić na Windowsie, jeśli ktoś nie tworzy produktu który nie jest sprzedawany w tej formie to będzie to hostowane na Linuksie.

Kod powinien być napisany tak, żeby działał niezależnie od systemu operacyjnego (chyba, że używamy jakichś rozszerzeń/bibliotek, które wymuszają użycie konkretnego systemu).


@tylkostrimi: Support dla systemów które się nie nadają do