Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #praca #pracbaza

Mirki,

Zwolnilem sie. Mozna pic kompot.

Ale nastepna robota juz na szczescie ogarnieta. +23% podwyzki, wiecej urlopu, mniej godzin pracy, lepszy samochod, choc juz i tak najlepszy i najbardziej wszechstronny jaki moze byc - sluzbowy( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest tez szansa ze bede projektantem na Hinckley point C, ale firma musi wygrac przetarg, a szansa jest spora.

Rozmowe z managerem stawiam gdzies pomiedzy zerwaniem z dziewczyna a rozwodem, moge tylko powiedziec ze zostala odbyta... Jedno z najgorszych doswiadczen w moim zyciu. Poza tym szlo jak po grudzie, facet mnie sie dopytuje jak, dlaczego, a ja jezyka w gebie zapomnialem. Uszy piekly jakbym je pol dnia tarl o wykladzine. Chyba lepiej bylo wyslac maila, ale hurr lepiej osobiscie durr bardziej powaznie. A wyszlo tak zalosnie, ze do tej pory mi glupio.

Mial do mnie troche zalu, bo co rok mialem duza podwyzke. Tyle ze zaczynalem od dosyc niskiej pensji. Z tego wzgledu ze nie mialem uprawnien budowlanych to myslalem, ze duzo nie mozna krzyczec. Na miejscu jak juz ogarnalem rynek to jednak dotarlo, ze uprawnienia sa mile widziane co najwyzej dla takich szaraczkow jak ja, wymagane (lub i tez nie) tylko dla managerow/dyrektorow.

Dlugo szukalem nowej pracy, ale sie udalo. Juz o malo co nie wracalem do Warszawy. Bylem nawet na rozmowie, oferta na 6netto, ale jak sobie policzylem to sie nie oplaca w porownaniu do jukeja. Takze troche jeszcze tu zostane.
  • 21
@callmemiro:

da sie, ale cebula, jak liczylem to sie mocno nie oplaca. szczegolnie ze nie mam zadnej historii ubezpieczeniowej.
nie wspominajac o serwisie. a takie a5 sline 2letnie to ok 23k()

@Pan_Wloczykij:

engtech moge miec od reki. sklada sie tylko papiery, w sensie ze raportnawet interview nie robia. jezeli juz bede robil to albo ieng albo chartered. tyle ze w tryskaczach to w
@callmemiro:

jak wchpdze w car allowance to bryka moze byc max 3 lata. ale nie wiem ile potem mozna uzytkowac, musialbym sprawdzic. chyba 5 lat jesli dobrze pamietam.

nie jestem specjalnym fanem bmw, moze oprocz gt. ogolnie podobaja mi sie fury z tylkiem fastback jak mustang za swoich najlepszych lat. ale juz nie np. cls, za bardzo sciety.