Wpis z mikrobloga

#motocykle

Pytanie do osób, które rejestrowały nowy motocykl kupiony w kraju.

1. Czy przed rejestracją muszę mieć już wykupione OC? Pytam bo moto jest nowe więc nie mam tablic, a bez tego mi nie chce przejść internetowy formularz ubezpieczenia OC. Z kolei na stronie urzędu jest napisane, że do wniosku należy dołączyć potwierdzenie ubezpieczenia OC i zgłupiałem teraz trochę.

2. Do rejestracji jest rzekomo potrzebne "świadectwo zgodności WE" cokolwiek to jest. Ja mam tylko kartę pojazdu, jakieś zaświadczenie z odprawy celnej i "certificates of conformity" + "oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów" (to jest chyba razem). Czy te dwa ostatnie dokumenty to jest to co trzeba?

Z góry dzięki za wszelką pomoc
  • 10
@Mu_H: powiem Ci jak to jest w przypadku samochodu - przypuszczam, że z motocyklem jest tak samo.

od dilera dostajesz komplet dokumentów: fakturę, świadectwo zgodności WE i oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe, gdzie dobrze, żeby było napisane, że odpowiada to homologacji - inaczej ponoć trzeba wystawiać jeszcze jeden papier (diler ma homologację, ale Ty musisz o tym zaświadczyć w urzędzie).

jedziesz zarejestrować pojazd - na podstawie tych dokumentów dostajesz
@Mu_H czemu nie ubezpieczysz u dilera skoro bierzesz nowe moto? W salonach mają bardzo korzystnie pakiety dilerskie. Mnie za oc+ac+assistance+jeszcze jakie pierdoły wyszło 1500.

Nie chcesz AC do nowego moto?

A co do samego OC to musi być przed rejestracją. O dokumenty które pytasz to sprzedawca musi Ci je dać chociaż też nie rozumiem czemu nie zostawiłeś rejestracji salonowi? Tylko byś zapłacił za nowe moto a potem po nie przyjechał
@Mu_H: trochę dziwnego masz dealera szczerze mówiąc, jednym z wielu plusów kupowania moto w salonie jest to, że odbierasz już zarejestrowany i ubezpieczony pojazd :)
@kabzior: kupowałem w innym mieście, w innej części kraju i wysłali mi moto kurierem razem ze wszystkimi papierami. Myślę, że dlatego jest niezarejestrowany, bo nie mieli możliwości zarejestrować u mnie w mieście, bo za daleko było. Przyznam, że nie wiedziałem, że jest w ogóle taka opcja, nigdy wcześniej nie kupowałem nowego samochodu/motocykla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mu_H: też rozważałem kupno w innym mieście i dealer zaoferował mi taką opcję, że po wpłacie zaliczki wyśle mi wszystkie dokumenty kurierem, zarejestruję sobie u siebie i przyjadę po moto z blachami, na miejscu ubezpieczenie i mogę wracać na kołach.