Wpis z mikrobloga

Mirki mirabelki na jakim poziomie jest Wasz angielski? Wzywam ludzi z tagu uk po jakim czasie plynnie rozmawialiscie w sklepie, przez telefon, w banku?

#angielski #uk #ankieta #jezykangielski #jezykiobce

Jaki jest Twój angielski

  • ni huja nic ani me ani be 1.9% (3)
  • yes, no , thank you 5.7% (9)
  • umialbym kupic bilet na pociag w kasie 3.8% (6)
  • potrafilbym po angielsku zamowic hawajska pizze 17.2% (27)
  • PotrafilbymPrzezTelZlozycWnOotwarcieKontaBank. 20.4% (32)
  • rozmawialbym z anglikiem o JKM 31.2% (49)
  • odpierdolilbym inwokacje stonogi z marszu 19.7% (31)

Oddanych głosów: 157

  • 13
@zakowskijan72: gdzie sie uczyles i jak , jestes w uk? Jestes pewny ze bys rozmawial plynnie z anglikiem? Tez myslalem ze po liceum umiem angielski ale po wyjezdzie do uk okazalo sie ze tylko na pismie. Po prawie roku zaczalem rozumiec ich akcent i wylapywac pojedyncze slowa
@zeusik: uczyłem się całe gimnazjum, liceum, studia, codziennie używam go na skype w kontaktach biznesowych z ludźmi z bardzo wielu krajów ;)
gorzej z gramatyką, ale to idzie dopracować, napisałem kilka ebooków i teraz się biorę za korekty gramatyczne
@zeusik: Uczyłem się od gówniaka, jeszcze za głębokiego PRLu, przymuszany przez matkę (dzięki, mamo), tak więc mam za sobą... ponad 30 lat styczności z tym językiem. Na początku były to audycje nagrywane z radia na magnetofon szpulowy, potem telewizja satelitarna (MTV, gdy jeszcze miała "muzyczna" w nazwie) i normalna nauka w szkole. Ponieważ pracuję w IT z angielskim muszę być na bieżąco i stykam się z nim na co dzień. Nie
@zeusik: B2 lub C1. Czasami mi jakieś słowo umknie, ale rozmawiam zwyczajnie, nawet w pracy jakieś żarty mijając się z ludźmi, zauważam też że często myślę po angielsku.

Zaraz po przyjeździe w wieku 18 lat pracowałam jako kelnerka, co wymaga dość dobrej znajomości języka. Myślę że około tydzień jednak zajęło mi przyzwyczajenie się do akcentu, każdy rejon ma inny.

Polacy wiedzą że jestem Polką niemal od razu, Rumuni myślą że jestem
@zeusik: Pracuję jako wsparcie techniczne (Szkocja), więc jakieś 25% czasu w robocie spędzam na telefonie z klientami + odpisuję na maile i przygotowuję dokumentację. Uczyłam się w prywatnej szkole tak do poziomu C1 (ok. 4 lata, z tego co pamiętam) i zdałam FCE parę lat temu przed emigracją. Warto iść na kursy, żeby ogarnąć gramatykę, ale słuchać i mówić swobodnie najlepiej nauczyć się poprzez oglądanie filmów po angielsku (z napisami angielskimi