Wpis z mikrobloga

Piłkarze polskiej kadry U-17 wybrali się na wizytę do Fatimy, dwóch z nich postanowiło pokonać kawałek na kolanach, jak pielgrzymi. Wszystko w porządku? Nie dla pewnych zakompleksionych względem Zachodu dziadów prowansalskich.

https://www.youtube.com/watch?v=ox4_wys8CuY

#pilkanozna #polityka #4konserwy #neuropa #religia
Pobierz nightmaar - Piłkarze polskiej kadry U-17 wybrali się na wizytę do Fatimy, dwóch z nic...
źródło: comment_3kgx2Ka8MYJpuCY7BILmEV0WOxVQUAzo.jpg
  • 9
@jablkabanany: Tak to działa, większość katolików utożsamia się z PIS i tak ich postrzegają też anty katolicy i anty pisowcy. To jest oczywiście fałsz, stereotyp i zarówno jedni jak i drudzy na tym żerują budując taki wizerunek sobie.
@O5KAR jak dla mnie to PiS bardzo chce się utożsamiać z katolikami. Wiedzą, że to duża część elektoratu i tam szukają głosów. Jakoś czas temu zauważyłem, że pisowcy starają się być pobożni na pokaz, przecież "ciemny lud" to kupi.
@jablkabanany: O tym też mówię, to ich wizerunek, ich elektorat. Nie wiem którzy są na pokaz, którzy nie, ale są tam na przykład też konserwatywni ateiści jak Mariusz Kamiński, który za nic nie wejdzie do kościoła kiedy cała wierchuszka partii i być może na pokaz tam chodzi. W każdym razie, oni też budują oponentom wizerunek lewych radykałów, a oponenci budują im wizerunek religijnych fanatyków przy okazji samych siebie kreując na młodych,