Wpis z mikrobloga

@kobiaszu: pomyśl jaki problem chciałbyś rozwiązać i stwórz do niego aplikację, a jeżeli nie masz takiego problemu, to pomyśl nad jakimś hobby i na nim oprzyj założenia projektu.
@spetz: Raczej myślałem, o zadaniach w formie "pracy domowej", które wymagałyby zastosowania akurat tego co jest zawarte w odcinku. Nie chodzi mi o prowadzenie za rączkę, ale utrwalenie co i gdzie stosować.

Takie podejście często jest na studiach - omawianie kawałka materiału, a potem praca domowa wymagająca zastosowania omawianych zagadnień. Tempo masz szybkie i ciężko wszystko klarownie pojąć bez chociażby najprostszych, ukierunkowanych ćwiczeń.
@kobiaszu: to niestety odpada, nie mam już czasu aby dodatkowo myśleć nad zadaniami do każdego etapu, jedyne co to umieszczam listę przykładowych materiałów do nauki. Te wszystkie rzeczy wyjdą w trakcie tworzenia aplikacji (od 9 odcinka wzwyż), natomiast samodzielnie to już trzeba liczyć na własne pomysły, ja jak byłem na tym etapie nauki to zawsze na coś wpadłem ;).
@spetz: Chodziło mi o to że nie jest aż to takie skomplikowane w implementacji. Sporo jest wiedzy na temat singletona.
A co z IoC w przypadku np filtrów w web api/asp?
@phat: wiedzy jest sporo, co nie zmienia faktu, że w przypadku stworzenia implementacji thread-safe, a do tego wydajnej używanie locka niekoniecznie musi być najlepszą opcją i nie widzę sensu wymyślać koła na nowo :).
Odnośnie filtrów, to dawno już nie pisałem własnych (używam głównie NancyFX) ale da się, choćby w taki sposób.
@phat: ok, tylko weź potem wywołaj takiego statica z jakiejś innej klasy :). Dlatego preferuję wstrzykiwanie wszystkiego co się da z odpowiednim cyklem życia :).
@spetz: Rozumiem że chodzi Ci o wywołanie bez tight coupling, też jest to do zrobienia ale odbiegamy.
Chciałem tylko powiedzieć że nie jest to trudne w implementacji, #!$%@?ąc od reszty.
Czekam na kolejny odcinek, dobrze się to ogląda.