Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wyjątkowo wieczorny update w #wyhodujsobiechilli - rośliny rosną jak szalone pod tymi lampami, w porównaniu do zeszłego roku różnica jest jak między polskimi działkami przed ustawą pozwalającą na wycinkę, a dniem dzisiejszym ;)

Najprawdopodobniej jutro papryki trafią z palet do pojedynczych kubków 200 ml, muszę też trochę inaczej ustawić lampy i być może dokupić jeszcze jedną. Na zdjęciu widać wyraźnie (paleta z lewej), że papryki na środku (najwięcej światła) urosły największe. Te bliżej krawędzi są jakieś słabe i raczej wiele z nich nie będzie- jak będziecie budować taki box to światło najlepiej powinno być na całej powierzchni- wzrost będzie wtedy równomierny.

Z innych rzeczy to habanero (prawa paleta) rosną pięknie, ale przedobrzyłem z niskim wieszaniem lamp i dostały poparzeń- zaskoczył mnie fakt, że poparzenie może wystąpić od zimnych ledów, ale najwyraźniej okazuje się, że może ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lampa wisi już wyżej i rośliny mają się dobrze.

Jak utrzyma się tempo wzrostu to będę musiał ograniczyć doświetlanie (teraz 17h na dobę), żeby rośliny doczekały maja w kubkach 200 ml- duże doniczki nie zmieszczą mi się do boxu, poza tym przy ich użyciu powierzchnia lamp musiałaby być dużo zwiększona a nie chcę już więcej inwestować w tę uprawę w tym roku.

To chyba na tyle, do usłyszenia za tydzień ;)

#chili #chilihead #domowyogrod #ostrezarcie
Triplesix - Dzisiaj wyjątkowo wieczorny update w #wyhodujsobiechilli - rośliny rosną ...

źródło: comment_0Sc0YjaBZH8pqCMXIwIbyLrxtiOupmVp.jpg

Pobierz
  • 8
@Triplesix: Jednak doświetlanie to sztos. Bardzo ładne zwarte, krzaczki. Z chęcią bym coś takiego sobie sprawił, ale żeby pomieścić 350 kubeczków 250ml to by musiało zajmować cały pokój ;D

Możesz też je cisnąć w kubeczkach 200 ml oświetlając, a potem w połowie kwietnia (jak już osiągną około 20 cm wysokości) przesadzić do 500 ml i dać je normalnie na parapety. W kwietniu jest już dość Słońca i będą już mocno ukształtowane
@Triplesix: W ogóle ja w końcu mam już wszystko w kubeczkach 200 ml jutro zrobię wpis. Wysiałem też orzeszki ziemne, oraz pomidory i kilka dyń, które chce spróbować z rozsady.
@gobi12: to ciekawe, czekam na relację ;) To dla mnie dopiero drugi sezon odkąd pracuję nad znajomością tematu wcześniej będąc osobą przy której usychało wszystko, więc chętnie się czegoś nauczę.

Z innych roślin na paletach mam tylko bazylię, oregano i rozmaryn- dwa ostatnie niestety prawie nie kiełkują, ale może potrzebują czasu. Są też 3 cytryny z pestek które rosną pod światłem i mają służyć docelowo w celach dekoracyjnych, a różowy chce