Wpis z mikrobloga

Donald Trump nie żartował. Propozycja budżetu USA to szok dla naukowców

Między naukowcami i Donaldem Trumpem nigdy nie było dobrej chemii. Nowy prezydent wielokrotnie wyrażał opinie, które są sprzeczne z naukowym konsensusem. Jego propozycja budżetu USA może oznaczać przyśpieszony koniec wielu ośrodków oraz programów badawczych. Zachęcam do przeczytania i dyskusji. W powiązanych wrzuciłem art. z Guardiana, mirror artykułu oraz fakty/mity o zmianach klimatu.

Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia ;)

- Myślę, że prezydent wyraził się jasno: Nie będziemy tego dłużej finansować. Uważamy, że to strata pieniędzy - mówił w czwartek Mick Mulvaney, szef biura administracji i budżetu w Białym Domu.

Nowy budżet musi zatwierdzić Kongres. Nie jest jasne, jak Demokraci i Republikanie przyjmą propozycje Trumpa. Nawet w szeregach własnej partii nowy prezydent ma sporą opozycję.


Caroline Weinberg, jedna z organizatorek planowanego na 22 kwietnia wielkiego marszu naukowców na Waszyngton, mówi o propozycji budżetowej Trumpa:

- To 53-stronicowy dokument, który dokładnie wyłuszcza, dlaczego tysiące ludzi na całym świecie przyłączą się do marszu dla nauki.


Zawołam zarówno #4konserwy, #neuropa jak i ogólny tag #polityka
#swiat #usa #nauka #trump #zdrowie #nasa #ochronasrodowiska #zmianyklimatu
Pobierz
źródło: comment_2kcslgl2ykR1h3g7eehDl2E0QJI1Ch3V.jpg
  • 3