Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu: http://www.wykop.pl/wpis/22763403/galaxy-s7-edge-czy-oneplus-3t-cena-nie-ma-znaczeni/

W sobotę stwierdziłem, że w dupie z dylematem, poszedłem do sklepu i kupiłem Oneplus 3T. Absolutnie nie żałuję, ponieważ okazało się, że to pierwszy mój telefon z Androidem, który chodzi tak jak powinien. Miałem Nexusy, Galaxy, wszystkie HTC oprócz tych nowych, Z3 i Z3C, jakiegoś LG. Żadnych lagów, bateria trzyma dobrze, ekran spoko (denerwuje różowa poświata przy niskiej jasności, ale to wada fabryczna AMOLEDów), dźwięk głośny (jeszcze nie wiem jak z jakością, dopiero testuję, najważniejsze że Viper4Android śmiga), wszystko działa.

Pierwszego dnia miałem przygodę, bo chcąc sflashować Resurrection Remix zamiast OOS, zbrickowałem telefon. Jestem człowiekiem w gorącej wodzie kąpanym, nie przeczytałem całej instrukcji flashowania i pominąłem jeden ważny krok - ustawienie hasła/PINu przed procesem rootowania i wrzucania TWRP, ze względu na dm-verity. Nie ustawiłem, więc klucze krypto zostały wygenerowane na podstawie kij wie czego i nie znałem hasła aby odszyfrować partycję, czyli brak dostępu do pamięci telefonu :) Po wielu próbach udało mi uzyskać dostęp do fastboota, sflashowałem stock recovery i wystarczyło adb sideload OOS. Ustawiłem hasło i reszta poszła bezboleśnie. Obecnie zachwycam się "otwartością" OP3T i dziwę się, że tak długo wytrzymałem w zamkniętym S6 na Exynosie. Zresztą te dwa telefony nie mają porównania, jak niebo i ziemia, na korzyść OPT3. S6 sprawia teraz wrażenie zabawki. Zdecydowanie polecam ten telefon, niech was niska cena nie odstrasza.

#android #oneplus #oneplus3t
  • 7
@dolOfWK6KN
Ja wcześniej miałem Galaxy note 4 też na exynosie i teraz po przesiadce na opo3t 128 też widzę duzy plus dla snapdragon... Większą społeczność i ogólnie więcej aplikacji pisanych bezpośrednio pod snapdragon....

Próbowałeś może lineage os?

Ja jeszcze nawet nie mam roota i jakoś na razie nie czuję potrzeby żeby mieć na tym co jest chodzi mega wydajnie brakuje tylko adway;P
@matti05:

https://www.google.co.uk/maps/place/52%C2%B024'29.6%22N+1%C2%B030'37.6%22W/@52.4081186,-1.5129628,16.67z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d52.408213!4d-1.510454

Sklep O2, akurat miałem szczęście i mieli na stanie.

Próbowałeś może lineage os?


@Greiz: Mam Resurrection Remix, czyli przerobiony LineageOS, ale wkrótce będę instalował i testował czystego Lineage. Jeszcze wiele czasu upłynie zanim ustawię ten telefon tak jak chcę, bo jest cholernie dużo możliwości :)

Ja jeszcze nawet nie mam roota i jakoś na razie nie czuję potrzeby żeby mieć na tym co jest chodzi mega wydajnie brakuje