Wpis z mikrobloga

@rastafarian0010: OC nie ma potrzeby przepisywać i tak działa, ale zdecydowanie jest potrzeba kontaktu z ubezpieczycielem i dopytania czy zrobią rekalkulację czy nie (nic nie ryzykujesz, bo jak mają zrobić to i tak zrobią, przeczekanie nie pomoże ;) ). Tym sposobem się upewnisz, czy za kilka miesięcy nie dostaniesz niespodzianki z wezwaniem do zapłaty wyrównania za wykorzystany okres :)
@rastafarian0010: W Warcie nie przeprowadzają rekalkulacji i nie trzeba robić aneksu na nabywcę. Jak zrobisz jednak ten aneks to może i prawdopodobnie zrobią rekalkulację i będzie dopłata. Sprawdż jedynie czy polisa jest rzeczywiście opłacona w całości. Przy kontroli drogowej dobrze jest wozić umowę kupna sprzedaży do potwierdzenia OC.
@rastafarian0010: Jak pójdziesz do agenta/oddziału Warty żeby przepisać polisę na Twoje dane to na 100% zrobią rekalkulację, nie ma w tej chwili technicznie innej możliwości w kalkulatorze do obsługi polis.

Jak nie pójdziesz to sami jej nie zrobią i nie przyślą Ci pocztą po czasie, w Warcie nie ma takich praktyk.

Jestem ich czynnym agentem, więc to #potwierdzoneinfo.

Dlatego generalnie jeśli wydział komunikacji nie zrobi Ci problemu z obiorem stałego
@CzakNorris: Dzięki za informację z pierwszej ręki:) Btw, przy rekalkulacji mi normalnie policzą tak, jakbym wykupował nową polisę i odejmą od tej kwoty opłaconą składkę, czy to jest bardziej skomplikowane obliczenie? I czy da się dowiedzieć ile to by mniej więcej wyniosło? W sumie jeśli niewiele, to chyba i tak lepiej przepisać, choćby po to, żeby naliczały się zniżki.
@rastafarian0010: Generalnie tak jak mówisz.

Zobaczą ile kosztowała na rok polisa sprzedającego. Potem zobaczą za ile po dzisiejszych cenach sprzedaliby Tobie roczną polisę. Zakładamy, że Twoja byłaby droższa i w takiej sytuacji różnicę cen przeliczą proporcjonalnie do czasu jaki pozostał do końca ubezpieczenia.
@CzakNorris: cześć, czy coś się zmieniło w tym temacie? kupiłem auto z OC w Warta do 09.2024. Dogadałem się że sprzedającym tak, że opłacił drugą ratę w dniu zakupu (termin chyba do marca był). Zgłosi do Warty jakoś 2 tygodnie po zakupie.
Czy jest szansa, że nie zrobią rekalkulacji?
Czekać na korespondencję od Warty czy też zgłosić się samemu do nich?

Będę wdzięczny za pomoc.