Wpis z mikrobloga

Uwielbiam starszych Duńczyków. Kupowałem dzisiaj obiektyw, zagadałem trochę ze sprzedawcą moim łamanym duńskim, pokazał mi swoje albumy fotograficzne, opowiedział historię podróży a na koniec spuścił cenę o 20% :D. 25-letni obiektyw od pierwszego właściciela, z oryginalną fakturą i pudełkiem. Gość rocznik 1940 a śmiga w Lightroomie lepiej ode mnie. Jeszcze do niego wpadnę jak będę się wybierał na Wyspy Owcze, ma mi opowiedzieć o dobrych miejscach na fotografowanie przyrody.

#dania #fotografia #obiektywy #zakupy #emigracja #kopenhaga
  • 7
@PlonacaZyrafa: Skandynawowie już tak mają :) jak ja w Norwegii chodziłam po górach i zgubiłam orientację, to dwa razy starsze panie same zagajały, czy mi nie trzeba pomóc i robiła się z tego dłuższa pogawędka
@alfasamiec: Różnica jest taka, że duńscy emeryci jeżdżą sobie po świecie a polscy polują jedzenie w przecenie, ewentualnie zwiedzają przychodnie.

@Iduun: Z tymi staruszkami to jest fenomen. Starsza sąsiadka przyniosła mi na przywitanie ciasteczka jak się wprowadziłem do swojego pierwszego mieszkania :). Łatwiej mi się dogadać z pokoleniem 60+ niż z kimś w moim wieku, młodzi strasznie tu zadzierają nosa.
Starsza sąsiadka przyniosła mi na przywitanie ciasteczka jak się wprowadziłem do swojego pierwszego mieszkania


@PlonacaZyrafa: No właśnie, ja, pierwsze co lubię robić po przeprowadzce, to witam się z sąsiadami. W Polsce raczej bym jedynie od tego zyskał opinię "wariata" albo "wścibskiego sąsiada".
@PlonacaZyrafa: Prawda jest tez taka ze pokolenie 40-60 latkow tutaj w Danii tak naprawde wypracowalo dobrobyt. Co nie rozmawiam z jakims 50 latkiem to cale zycie ciezko pracowal i docenia to do czego Dania doszla. Natomiast jak gadam z 18-28 latkami to cale zycie narazie zyli w blogim zaklamaniu ze dobrobyt jest, byl i bedzie i im ciezka praca generalnie zwisa. Temu tez zadzieraja nosa i rzeczywiscie trudniej z obcym nastolatkiem