Wpis z mikrobloga

@wdroge: Naturalna konsekwencja niższego wieku przechodzenia na emeryturę i znacznie dłuższej oczekiwanej długości życia. To pierwsze to kwestia prawna, drugie budowy ludzkiego organizmu, ale i trudniejszych warunków pracy, odżywiania, spożycia alkoholu, palenia i ryzyka pewnych chorób. Oczywiście w przypadku dzisiejszych 20- i 30-latków różnice nie będą już tak wyraźne.
@Maljevic: jeśli chodzi o wiek emerytalny aktualnie dla obydwu płci wynosi 67 lat, a wszystko co podałeś w drugim punkcie wliczone jest już w oczekiwaną długość życia mężczyzn. Być może opracowanie zostało stworzone przed reformą emerytur i rzeczywiście tu "uciekło" 7 lat. Swoją drogą kobiety w Polsce mają prawdziwą złotą jesień #!$%@?ąc od wysokości emerytur. Najlepszy wynik w Europie, jestem w szoku.
@wdroge Reforma była rozplanowana tak, że faktyczne zrównanie następowało bodajże dla rocznika 1973. To że są wbudowane to oczywiste, im dalej na wschód tym różnice większe.
@wdroge: Przecież z powrotem obniżyli wiek emerytalny. Ten wyższy działał kilka lat, a mapa jest na podstawie zjawisk z przeszłości. Polscy mężczyźni często popełniają samobójstwa i giną w wypadkach samochodowych. Dodajmy powszechny alkoholizm i palenie ton papierosów, starsze pokolenie jest zdziesiątkowane przez to.