Wpis z mikrobloga

@Dork: byłem, widziałem, polecam. Transylwania jest piękna, trasa transfagarasi (czy jakoś tak) super, góry wspaniałe. Bukareszt średnio fajny, zamki Drakuli (bo prawie każdy to zamek Drakuli) srednie, zwłaszcza bran castle to 100% tourist trap. Za to piekny jest pałac Habsburgów, te w we Wiedniu się chowają. No i papayasi - najlepszy deser na świecie a trochę świata widziałem. Z chęcią kiedyś wrócę ale najpierw muszę resztę krajów na świecie zwiedzić...
@pablo397: Bran jest takim tourist trap ale nie jest aż tak źle. Biertan na zdjęciu poniżej to tylko kościół w małej wiosce ale jadąc przez Rumunie warto się zatrzymać i obejrzeć. Widok z pagórka na wioskę jest wspaniały ale niestety moje zdjęcie, malutkim powershotem z przed wielu lat, tego nie oddaje. O Rumunii i jej atrakacjach można pisać książki. Kraj jest wielki, bardzo zróżnicowany, mało zaludniony, ma wspaniałą naturę. Wspomnę jeszcze
źródło: comment_aMBsEEHouRy1pOpA1BNl3Z8Q3YCciqPV.jpg
@szczupak_ziemny: chyba niestety nie mogę pomóc. Wydaję mi się, że cokolwiek w Transylwanii ulokowane w górach lub ich pobliżu. Park Apuseni jest świetny z pewnym wyjątkiem. W środku jest wielka polana na której można rozbić namiot za darmo. Powoduje to ogromne buractwo i całonocny hałas tak Rumunów jak i popularnych tutaj Węgrów. W parku jest wiele jaskiń i szlaków. Najwieksze wrażenie robi około 70 metrowe wejście do Cetățile Ponorului (zdjęcia w