Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania #programowanie #nieprogramowanie #webdev

Taki protip dla wszyskich uczacych sie, chcacych sie nauczyc programowania lub juniorow.

Ogolnie nie polecam osobiscie EDX, ale jest jeden taki kurs, ktory jakoscia i trescia przebija wszystkie inne,

CS50x by HarvardX

Dlaczego?

To kompletny kurs wprowadzajacy do Computer Science, uczacy takich podstaw jak jezyk C, Python, Linux, algorytmy, web development, rozwiazywanie problemow i sporo zagadnien podstawowych zwiazanych z informatyka, ktore sa fundamentem dla dobrych programistow, no caly pakiet wiedzy za darmo.

Do tego jak na darmowy kurs, poziom jest niesamowicie wysoki.

Nie wiesz od czego zaczac programowanie? Zacznij od CS50x.
  • 16
@Crowlek: tak, nie moge tego znalezc teraz take jakos tak to bylo:

Free - dostajesz dyplom na maila do wydrukowania, twoje odpowiedzi sprawdza bot chyba
Paid 90 usd - to samo tylko dostajesz oprawiony dyplom i podpisany
Paid ~300 usd - jestes pelnoprawnym uczestnikiem kursu, tak jak ci ludzie co siedza na sali, masz 100% supportu, mozesz normalnie pisac/rozmawiac z instruktorami, dostajesz podpisany dyplom juz nie przez EDX tylko przez HarvardX
@Melcma: No nie wiem, jak ktoś nie łapie się w myśleniu algorytmicznym, to będzie mieć problem. Nie do końca rozumiem konstrukcję kursu, bo przeskok z jednego projektu na kolejny (jak robiłem) wydawał mi się ogromy - niemniej te projekty są jak dla osoby początkującej ciekawe. Są jednak dużym wyzwaniem. Ja niestety zatrzymałem się na końcówce pset2 i uznałem, że oszukiwanie siebie jest złe i wrócę do tematu jak popiszę prostsze pojedyncze
@Crowlek: nie wiem o co chodzi wlasnie, czytam ich oficjalny kanal na reddicie i ludzie ze staffu pisza "no tutaj za $300 pelen kurs i certifikat i w ogole", wchodze w link a tu $2200, wtf jak zyc