Wpis z mikrobloga

Nie chce robić gówno burzy ale jak widzę to całe hur dur na Facebooku i na forach internetowych w stylu: "ukraincy zabierajo prace polako'', "polska dla polaków nie dla upa"- to mnie #!$%@? spala xD.
Sam jestem pracodawcą i jak widzę jaki stosunek mają Polacy do pracy to sam się zastanawiam czy nie lepiej i taniej byłoby przyjąć ukrainców (nawet jeśli musiałbym ich uczyć języka) Ostatnio dodałem ogłoszenie że poszukuje pracownika ogólno budowlanego za stawkę 3000zł miesięcznie, dostałem kilka telefonów, umówiłem się na rozmowę z 6 osobami,
na omówione spotkanie dotarła 1 osoba, po czym mi powiedziała że za 3000zł to mogę sobie sam pracować bo jego brat w Niemczech robi to samo i zarabia 3000 euro.. no #!$%@? top kek xD Kocham te przeliczniki zawodowe między tą samą praca w Angli/Niemczech/Norwegi aw Polsce, super porównanie bulwo.
Ludzie narzekający na napływ siły roboczej z Ukrainy to przeważnie osoby które nie są konkurencyjne (czyli są zerami na rynku pracy) dlatego ich boli dupa bo w końcu ktoś wypełnił wolną lukę w segmencie. Sory ale jeśli jakiś dimitir który nie zna języka, nie posiada prawo jazdy, wygrywa w porównaniu z tobą i dostaje daną posadę to znaczy że nie rynek jest zły tylko ty jesteś gównem. #rynekpracy #praca #ukraina #pracbaza #firma #imigranci #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #niepopularnaopinia
PonuryMruk - Nie chce robić gówno burzy ale jak widzę to całe hur dur na Facebooku i ...

źródło: comment_8sPHlNeJNKrcMcQAwyF9nsYbfFwWVBK2.jpg

Pobierz
  • 9
@PonuryMruk: powiedzmy sobie szczerze, ze ukraincow zatrudnia sie do prostych, malo wymagajacych i malo ambitnej pracy, wiec ten hur dur rozkrecaja seby, ktorym sie dupska i mozgu nie chce ruszyc, by podniesc kwalifikacje
@PonuryMruk: Przykład z mojej pracy, gdzie biorą ludzi z agencji pracy:

80% Polacy, 20% to Ukraińcy. Ci drudzy mają problemy z językiem i to sprawia problemy, ale jeśli im już coś wytłumaczysz to robią to dokładnie według instrukcji (tu to akurat liczenie towaru). Praca nie wymagająca myślenia, a mimo to są ludzie co narzekają i mówią "obóz pracy jakiś" "nie wolno wyjść na papierosa jak tak można" XD. Wśród Ukraińców nie