Wpis z mikrobloga

"Zgodnie z nowymi badaniami opinii społecznej, które przeprowadził na zlecenie "Timesa" ośrodek YouGov, 65 proc. Brytyjczyków uważa, że poziom imigracji do Wielkiej Brytanii jest zbyt wysoki, a 56 proc. opowiada się za wprowadzeniem całkowitego lub częściowego zakazu imigracji dla nisko wykształconych migrantów.

Jednocześnie aż 72 proc. respondentów popiera przyjmowanie studentów zagranicznych, którzy płacą za swoje studia, a 71 proc. popiera przyjmowanie migrantów, którzy mają wyższe wykształcenie i szukają wysoko wynagradzanej pracy."

Ciekawa sonda.

#uk #emigracja #brexit
  • 20
@innv: To pokazuje świetnie jaki ciemny lud tu jest. Nikt kto ma wyższe wykształcenie tu nie przyjedzie bo raz że podatki są wysokie dla takich ludzi, a dwa to po co się #!$%@?ć z wizami i innymi obostrzeniami jak masz całą unię a może i część nowego świata do wyboru.

@velaskez: Bo nie miałeś wiz, pitów i innych kwitów, wystarczyło kupić bilet i wysiąść na Heatrow z samolotu... Przyjechałbyś tu po brexicie mając inne opcje do wyboru? Taka samą albo lepszą płacę np. w Niemczech albo Holandii?
@innv: czyli generalnie chcą ludzi którzy będą studiować albo pracować a nie rozrabiać i być przestępcami? Kto by pomyślał.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gooral_bagienny: dla wielu ludzi jezyk jest decydujacy. Ja jako inzynier jeszcze jak Cie moge moze bym znalazl robote gdzie np w DE przyjeliby mnie z ang i zaplacili za nauke jezyka wroga, ale moja zona jako pielegniarka juz na to nie ma szans za bardzo bo ona musi znac jezyk na wejsciu a znamy obydwoje tylko angielski i dupa.
@innv: Mnie zastanawia kto im będzie pucował auta 2 razy w tygodniu za grosze jak się tych imigrantów pozbędą? Taka przyziemna sprawa a będzie ból dupy większy niż jakby im cabrio zakazali ;)
@Jofiel: Jeśli będą musieli. Poza tym, niskie wypłaty są spowodowane obecnością imigrantów, którzy godzą się na pracę za grosze. I na to głównie narzekają Angole. Jeśli imigrantów nie będzie, płace będą musiały być wyższe, bo nikt nie będzie robił.
@Jofiel Masz rację. Tu gdzie ja jestem podstawę ekonomi stanowią litewscy i polscy pracownicy którzy pracują na farmach i w polu za 3-4 funty na godzinę (W przeliczeniu bo pracują na akord) Pracy jest opór a mimo tego żeby nie oni, to nie było by komu tego zrobić bo miejscowi się nie kwapią #!$%@?ć od piątej rano na zimnie i deszczu, zbierając lub sądząc jakieś buraki czy inna marchew. Ja sam bym