Wpis z mikrobloga

#elektronika #diy
W jaki sposób rozwiązać sterowanie diodami (10-20) rgb tak żebym mógł oddzielnie sterować każdym kolorem i każdą diodą (coś w stylu wyświetlacza). Najbardziej zależy mi na małych rozmiarach kontrolera. Chyba ATiny13 byłby spoko ale ma tylko 6 dostępnych wyjść. Mógłbym każde wyjście traktować jak jeden bit i miałbym wtedy 63 możliwe stany. Przy trójkolorowej diodzie mam 21 diod do podłączenia. Teraz potrzebowałbym coś co pozwoli mi na takie sterowanie.
Ewentualnie jakiekolwiek inne rozwiązanie które pozwoli chociażby na 10 diod.
  • 7
@ImReally: jeszcze jedno pytanie co do tej taśmy, mogę ją przeciąć, polutować trzy kable i będą obie części działały? Tzn. czy każda dioda na takiej taśmie jest oddzielnie sterowana czy potrzebuje coś do takiej odciętej części dołożyć?
jeszcze jedno pytanie co do tej taśmy, mogę ją przeciąć, polutować trzy kable i będą obie części działały? Tzn. czy każda dioda na takiej taśmie jest oddzielnie sterowana czy potrzebuje coś do takiej odciętej części dołożyć?


@volden: Potwierdzam. Możesz ciąć. Na taśmie, którą miałem, były nawet zaznaczone miejsca cięcia linią przerywaną i miała gotowe pady pod lutowanie. Miejsca były po każdym LEDzie. Dodam tylko, że te diody można kupić w przeróżnych