Wpis z mikrobloga

katolicyzm - jedyna dopuszczalna rzecz to homoseksualny duchowny (no niech bedzie, ze nieokreslona) :D


@grimezsz: Mi się wydaje, że KK homoseksualizmu nie potępia, tylko stosunki homoseksualne. Choć nie jestem stuprocentowo pewien. Niezależnie, kwestia ogólnej wykładni vs lokalnych implementacji oczywiście pozostaje.
@myzael: Według Katechizmu Kościoła Katolickiego, akty homoseksualne są niedopuszczalne, tak jak i wszelkie inne akty pozamałżeńskie. Jednocześnie KKK podkreśla, że osoby homoseksualne powinny żyć w czystości oraz że powinny być darzone szacunkiem właściwym dla każdego człowieka.

kwestia ogólnej wykładni vs lokalnych implementacji oczywiście pozostaje


Nie - Kościół Katolicki wyznaje Magisterium, tzn. władze autorytatywnego nauczania prawd wiary. Nie ma czegoś takiego jak "lokalna implementacja" - KK jest spójny co do swojej doktryny
@wdroge: tworzył to ignorant opierając się na źródłach z wikipedii, powrzucał wszystko do jednego wora i myśli, że pokazał różnice między religiami.
Lecąc od góry: buddyzm (wszystkie odłamy) potępia aborcje; anglikanizm i protestantyzm nie popierają seksu przedmałżeńskiego ani homoseksualizmu; co to znaczy, że judaizm błogosławi pijaństwo?; a ateizm jako religia, która błogosławi antykoncepcję i ślub homoseksualny, a dopuszcza wszystko inne to już jest w ogóle kwintesencja #!$%@? tego obrazka
@saracenxc: O widzisz, dzięki za uściślenie.

Jeśli chodzi o lokalną implementacja to zastosowałem pewien skrót myślowy. Chodziło mi o osobistą interpretację KKK. Dla wielu osób zawiera się w niej potępianie osób homoseksualnych za sam fakt bycia homoseksualistą.
Chodziło mi o osobistą interpretację KKK.


Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno:
@myzael:

Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do
@wdroge: ciekawe. Zabawne jest to, że katolicyzm wypada najbardziej restrykcyjnie na tle innych religii. Właściwie wszystko jest zakazane. Islam o dziwo wypada przy katolicyźmie bardziej liberalnie - przynajmniej antykoncepcja i małżeństwa duchownych dozwolone.