Wpis z mikrobloga

#sprzetkomputerowy #komputery #myszki #pcmasterrace
Musze zreanimowac moja stara SS Sensei, kabel przestaje stykac i musze nim poszarpac, zeby zaskoczyl.
Wiec stwierdzilem, ze go wymienie - i teraz pytanie:
Rodzaj kabla ma znaczenie? Jak go zastapie kablem od myszki za 20 pln to bedzie dzialac normalnie, czy potrzebuje jakiegos wiecej pinowego kabla?
No i jak juz bede rozbieral myszke, to sie pewnie nowe slizgacze przyznaja, a jakos moj lurk nie doprowadzil mnie do akcesoriow od producenta. Ktos podpowie, czego szukac? Angielska nazwa czy cos.
  • 5
@Al_Bundy: No wlasnie kwestia przelacznikow troche mnie meczy, zwlaszcza, ze juz okazjonalnie pojawialy sie dwukliki pod lewym. Ale w sumie, jak juz i tak bym ja otwieral, to co za problem od razu przelacznik przelutowac. Dalej wyjdzie taniej niz polowa ceny rivala 100. Chociaz i ta opcja nie jest zla, moja myszka ma 5-6 lat i pewnie zaraz sie posypie jeszcze wszystko pozostale, co tam tylko pozostalo do posypania sie.
Dzieki
@Dorrek: Jest kilku takich głównych graczy na rynku jeśli chodzi o ślizgacze. Najczęściej się bierze oryginalne od producenta albo właśnie od tych "niezależnych". Z tym, że na naszym rynku są albo rzemieślnicze (czyli 0 gwarancji jakości) albo jakieś mICE skatez, które są delikatnie mówiąc słabe. Lepiej to wygląda u Chińczyków, zarówno Tiger Gaming jak i Hotline Games (zwłaszcza to drugie) produkują bardzo fajne ślizgacze i to w świetnych cenach. Problemem jest
@Dorrek: W takim razie przepraszam, do Kinzu użyłem zwykłego kabelka i zadziałała bez modzenia. Kabel jest taki sam, kolory nie mają znaczenia (są inne, żeby zmylić) - ten kabelek będzie działał tylko mysz widocznie ma pinout pozmieniany, na innym pinie przyjmuje zasilanie, na innym są dane.

Ja bym się zabrał do tego z innej strony, poszukał schematu pinouta tej myszy i po prostu zamienił kolejność kabelków przy wtyczce. Zadziała na pewno