Wpis z mikrobloga

Czy macie coś wspólnego z net neutrality?


@invtraveler: jako, że obsługujemy ~30% całego ruchu internetowego na świecie, to odpowiedź brzmi: TAK.
Ten temat bardzo nas dotyczy, ale ja sam się tym nie zajmuję. Są od tego inne jednostki w firmie.

Zapraszam na AGH na wydział EAIIB też chętnie byśmy posłuchali jakichś wykładów


@kurocho: byłem z wykładem na AGH na wydziale telekomunikacji - chyba z 3x.
Jeszcze wykłady i laborki na
@invtraveler: WOW. Gdzie byłeś przez ostatnie 4lata? poczytaj o kolesiu jak Snowden, sexint, szpiegowaniu znajomych, rodzinę, partnerów przez pracowników NSA i CIA, wykorzystywaniu władzy, facebooka i googla przez agencje rządowe do atakowania osób waznych politycznie lub ekonomicznie.
korciło Cię żeby zdosować wykop?


@interface: nie, bo lubię ten portal ze śmiesznymi obrazkami ( )

Właśnie czasami mam rozkmine, czy teog typu firmy, a tym bardziej ISP, majac dosc duzą władze jak nad tym panują?


@invtraveler: władza takiej firmy jest ogromna, ale na szczęście w tak dużych korporacjach jak ta w której pracuję, nie ma absolutnie żadnej możliwości, aby JEDNA osoba mogła kogokolwiek szpiegować.
troszkę Cię poniosło chyba, 30% webowego ruchu, nie całego ruchu.


@canto: tak, masz rację. Przy czym do ruchu webowego dolicz jeszcze wszelkie streamingi, pobieranie aplikacji mobilnych z marketów, obsługa ruchu DNS itp. To nie tylko ruch po protokole HTTP(S).
@imlmpe: DNS i owszem, nie wiem dokładnie jak Akamai streamuje ale zazwyczaj robi się to po protokołach webowych. Nawet w apkach. Mobilne markety to przecież też webowe protokoły.
Wiem, że tam sporo rzeczy wchodzi ale 30% całego ruchu sieciowego jest mocno przesadzone.